Про це повідомив начальник Держекоінспекції у Волинській області, член команди «Громадянської позиції» Олександр Кралюк.«Полігон у селі Брище – переповнений. Якщо говорити у цифрах, то він запланований на 1 мільйон 300 тисяч кубів сміття, а на сьогоднішній момент там 2 мільйони 802 тисячі кубів. Я вже говорив про порядок експлуатації, повинні виконуватись хоча б деякі вимоги, які будуть гарантувати убезпечення громадян, які знаходяться поруч. Це і питання витоку фільтрату, питання фізичного стану полігону, щоб не відбулось руйнації, як це було у Львові (прим. – на Грибовицькому сміттєзвалищі)», – зазначив Олександр Кралюк. 
Луцька міська рада відповідає за все, що там відбувається. Саме тому Луцьк повинен організувати роботу своїх комунальних підприємств таким чином, щоб звалище відповідало ДБН та порядку експлуатації, затвердженому Кабінетом міністрів.

Олександр Кралюк додав, що Держекоінспекція навіть підготувала судовий позов щодо закриття полігону в Брищі, але враховуючи усі обставини та складну ситуацію, що виникла у зв’язку з епідемією коронавірусу COVID-19, відтермінує його подання. Натомість Держекоінспекція вийшла з ініціативою до Луцької міської ради щодо підготовки «дорожньої мапи» співпраці в напрямку вирішення проблем сміттєзвалища.

«Ми повинні зібратися – Держекоінспекція як державний контролюючий орган, керівництво місцевих органів влади, як Княгининівської ОТГ, так і Луцької міської ради – і спільно відпрацювати, і дати можливість людям почути «дорожню мапу», що ми робимо далі. Є конкретні пропозиції у міста, як вирішити питання відповідно до норм законів. Також потрібно домовитись про термін, на який ми відкладаємо подання до суду. Тобто, щоб ми точно могли зрозуміти: місцеву громаду це влаштовує, місто це робить, і люди (конкретні прізвища) відповідають за терміни і якість виконання тієї «дорожньої мапи», яку ми повинні узгодити», - сказав Олександр Кралюк.