Із жовтня Винники, Дубляни, Брюховичі, Рудно, Грибовичі, Гряда, Зашків, Лисиничі, Малехів та Рясне-Руське юридично стануть частиною Львова

(чи Львівської ОТГ, як тепер це називатиметься). Спілкуюсь із мешканцями цих містечок і сіл, тож можу констатувати – люди хвилюються, щоби новий статус не знівелював історичну самобутність їхніх населених пунктів. Не менш дражливе питання, чи буде забезпечено можливість місцевим громадам впливати на рішення львівської влади в частині новоприєднаних територій.

Ми в «Громадянській позиції» вивчали всі ризики та переваги співжиття у Львівській ОТГ, тож маємо свій шлях вирішення проблемних питань. Переконані, що єдиним можливим шляхом для забезпечення інтересів громад є новий адмінстративно-територіальній устрій Львова. Поділ Львівської ОТГ на райони, а також запровадження у місті районних рад дозволить громадам долучених населених пунктів отримати реальний механізм захисту своїх інтересів.

Нагадаю, що районні ради в містах передбачені в Конституції України, як адміністративно-територіальні одиниці, що створюються та ліквідовуються міськими радами, які делегують їм частину своїх компетенцій.