У свій час ще Яценюк назвав цинізмом високі тарифи й обіцяв їх радикально знизити. Натомість уряд Яценюка тарифи підвищив. А згодом влада створила нову корупційну схему у сфері енергетики під назвою «Роттердам+».  

Під час президентської передвиборчої кампанії кандидат Зеленський теж пообіцяв знизити тарифи та розібратися з корупційною схемою «Роттердам+». Нещодавно його представник у Кабінеті міністрів повідомив, що це зробити неможливо, оскільки це не були реальні обіцянки, а просто передвиборчі жарти.

Переконаний, що команда нового президента мусила б не повторювати «старих методів старих політиків» і не відмовлятися від своїх обіцянок, а їх виконувати та запропонувати, щонайменшу, нову державну енергетичну стратегію. Початковими кроками такої стратегії мали б стати:

- ліквідація корупційних схем в енергетиці та формули «Роттердам+», створеної в інтересах певних олігархів та попередньої влади;

- стимулювання процесу газозаміщення та енергозбереження, а також видобутку власного газу;

- вживання заходів для ліквідації схем посередників закупівлі газу та нафтопродуктів за межами України.

На жаль, «нова влада нових політиків» продовжує риторику та поведінку старої влади. Тільки їхні попередники під час виборчої кампанії брехали й не виконували своїх обіцянок, а вони — жартують та не виконують.