12 листопада відбулися загальні збори Слов’янського міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

З часу проведення останніх загальних зборів Слов'янського міського об'єднання ВУТ «Просвіта» пройшло сім років. Питання проведення загальних зборів виникало вже давно, а у зв’язку зі смертю голови СМО ВУТ «Просвіта» Савенка Володимира Федоровича, воно стало першочерговим, тому що тільки загальні збори повноважні вирішити всі питання, які зараз стоять перед нашою організацією.

Спочатку про події, які передували самим зборам.

На першому обговоренні подальшого майбутнього організації, що відбулося 8 жовтня, вони спочатку оголосили, що хочуть, щоб керівником об'єднання став один з родичів покійного, який навіть не був її членом. Після обурення присутніх членів організації намаганням перетворити громадьку організацію в приватну власність сім'ї Савенків та нав’язуванням такого керівника, була висловлена чітка і однозначна позиція: буде керувати той, кого оберуть загальні збори СМО ВУТ «Просвіта». Побачивши рішуче бажання більшості присутніх членів організації вирішити це питання самостійно й у відповідності до законодавства та статуту, цей претендент відмовився від пропозиції окремих членів організації очолити її. Єдине, на що погодилися усі присутні члени організації – це дата проведення загальних зборів – 12 листопада.

18 жовтня один з членів правління організації Колесникова М.П. почала вимагати, щоб дії з підготовки загальних зборів узгоджувалися зі Скорописовою Л.І. та Віктором Савенком, сином колишнього керівника організації. На таку вимогу була дана однозначна відповідь, що зі Скорописовою узгоджувати нічого не будуть, тому що вона не була членом правління організації і фактично не була навіть членом ВУТ «Просвіта». Почавши приходити до організації два роки тому, вона всім розповідала, що вона є членом «Просвіти», чого просто не може бути, тому що керівні органи об'єднання не працювали довгий час, про що вже було зазначено раніше, а тільки за їхнім рішенням здійснюється прийом до організації. Віктора Савенка і саму Колесникову ще раз запросили на засідання правління 19 жовтня, яке займалося підготовкою загальних зборів.

19 жовтня відбулося засідання правління, яке вирішило всі питання підготовки загальних зборів: визначило день, час, місце їхнього проведення, проект порядку денного, порядок повідомлення членів організації про ці рішення правління та проведення перереєстрації членів СМО ВУТ «Просвіта».

Колесникова М.П. і Савенко В.В. не тільки не прийшли на це засідання, але з цього дня почали відкрито перешкоджати законній діяльності організації. Колесникова, яка мала ключ від приміщення, де розташовується організація, зберігаються статутні та інші документи, печатка та майно СМО ВУТ «Просвіта», зробили неможливим доступ до цього приміщення не тільки іншим членам правління, але й іншим членам організації.

23.10.2017 керівникові Слов'янської місцевої прокуратури Шилову В.С. подана заява-повідомлення про кримінальне правопорушення відносно Слов'янського міського об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Колесниковою М.П., Савенком В.В. та Скорописовою Л.І., які незаконно заволоділи печаткою та статутними документами організації та з 19.10.2017 перешкоджають доступу до приміщення, де знаходяться організація, її документи і майно.

29 жовтня була проведена перереєстрація членів СМО «Просвіта», а також приймалися заяви про вступ від тих, хто хотів би брати участь в подальшій діяльності організації. 15 осіб написали заяви про перереєстрацію як члени «Просвіти», а ще семеро, хто не зміг з різних причин прийти, передали свої заяви. Ще шестеро написали заяви про вступ до організації. Щоб повідомити про загальні збори тим, у кого можливо змінився номер телефону, у трьох місцевих газетах було розміщене оголошення.

Чим ближче було до загальних зборів, тим більше посилювався тиск на членів нашого осередку «Просвіти». Телефонували та розповідали різні дурниці про мене, чомусь вважаючи мене головним бажаючим стати головою Слов'янського міського об'єднання. Ходили навіть по домівках, а прочитавши оголошення в газетах, звернулися за допомогою до відділу культури Слов'янської міської ради, який узгодив надання приміщення для проведення зборів. 10 листопада Савенко В.В. приніс до відділу культури якийсь протокол від 2015 року, в якому було зазначено, що його обрали заступником голови СМО ВУТ «Просвіта». На цій підставі він доводив, що тільки він має право проводити роботу з організації загальних зборів. Він мабуть назвав моє прізвище, тому що керівник відділу культури звернулася до мене за роз’ясненнями. Я розповів їй всі обставини цього питання, звернувши увагу на дату того документу та на факт відсутності загальних зборів протягом десятка років. Документ є, а факту проведення загальних зборів 2015 року нема.

Наші супротивники телефонували до заступника голови Донецької обласної організації М.В. Олійника та керівника обласної організації «Всеукраїнського об'єднання ветеранів» А.П. Сльоти і їхні звернення знайшли у них відгук.

Ці дві особи за останній час вже встигли дуже багато вилити бруду в Києві про події навколо cлов'янської «Просвіти».

А Сльота навіть у день проведення загальних зборів, 12 листопада, приїхав до Слов'янська, зустрічав членів нашої організації біля центральної бібліотеки, де мали проходити збори, і переконував не ходити на них, порушуючи тим самим принцип самоврядності, який передбачає право членів громадського об'єднання самостійно здійснювати управління діяльністю громадського об'єднання. Вже ближче до сходів бібліотеки стояв Савенко та роздавав листівки з його підписом і печаткою організації, в якій розповсюджувалися, м’яко кажучи, недостовірні відомості про організацію загальних зборів. Незважаючи на це, збори відбулися.

Спочатку присутні на зборах вшанували хвилиною мовчання пам'ять всіх членів організації, померлих за 7 років, що пройшли з часу останніх зборів.

Першим питанням, що було розглянуто зборами – це прийом до організації нових членів. Потім про діяльність організації розповів член правління Папішев І.В. та про останні події, пов’язані з підготовкою до загальних зборів, - Оболенський Ю.А.

Після цього був обраний новий склад керівних органів СМО ВУТ «Просвіта». Головою обрана Величко Людмила Олександрівна, яка розповіла про своє бачення подальшої роботи організації. Крім неї до ради об'єднання обрані: заступник голови Мицько Віктор Михайлович, вчитель історії школи №11, секретарем – Чередник Валентина Миколаївна, вчителька української мови школи №12, Марущенко Олександр Олександрович і Скорик Анатолій Олександрович. До контрольно-ревізійної інспекції обрані Ю.А. Оболенський і І.В. Рябченко.

Були також обрані представники від Словянської міської організації до керівних органів Донецької обласної організації ВУТ «Просвіта»: Величко Л.О. – до ради обласної організації і Оболенський Ю.А. – до обласної контрольно-ревізійної інспекції.

У зв’язку з останніми подіями, що передували загальним зборам, перешкоджанням діяльності Слов'янської міської оргназації ВУТ «просвіта» та розповсюдженням недостовірної інформації про ці події, було вирішено звернутися до Головної ради Всеукраїнського товариства «Просвіта» зі зверненням.


Юрій Оболенський,
Керівник Слов’янської міської організації
партії «Громадянська позиція»,
Головуючий на загальних зборах
СМО ВУТ «Просвіта»