Початок нового року - саме час підбити підсумки зробленого, та спланувати подальші кроки. Як у 2017-ому спрацювала «Громадянська позиція» на Волині, які результати здобула на виборах в об'єднаних громадах, як розбудовуватиме свою структуру у прийдешньому році - про це і не тільки розповідає голова обласного осередку партії Сергій Чуріков.Вибори до ОТГ

«Громадянська позиція» брала участь у виборах до об'єднаних територіальних громад. Це Самарівська громада Ратнівського району, Турійська та Луківська - Турійського району, Жидичинська і Цуманська - Ківерцівського району, Оваднівська - Володимир-Волинського району. Вибори ці проводились у три етапи. Востаннє, на грудневих виборах, у Локачинському районі у Затурцівській громаді наша політсила не брала участі. В загальному ми здобули 15 депутатських мандатів. Ці депутати у нас пройшли у Самарівській, Жидичинській, Турійській та Луківській громадах.

У Самарівській громаді на Ратнівщині окрім 10 депутатів, виграв вибори сільський голова, якого підтримала «Громадянська позиція», а голова Ратнівської районної організації Віталій Тарасюк став його заступником. Якщо порівнювати наші результати з результатами інших політичних сил, то, наприклад, «Блок Петра Порошенка», «УКРОП», який сильний локально у нас на Волині, «Батьківщина», вони, звичайно, є лідерами перегонів. Але якщо порівнювати з іншими парламентськими партіями, такими як «Самопоміч», «Радикальна партія», то ми отримали більше депутатських мандатів.Ми, як відносно молода політична сила, на Волині намагаємось розбудовувати свою структуру. Ми не женемося за арифметикою, для нас важливо, щоб люди, які пройшли, дійсно хотіли втілювати наші ідеї і могли показати нову якість в політиці. Зокрема, якщо говорити про Самарівську громаду, то можна впевнено сказати, що це команда, яка підтримує голову ОТГ і працює на результат. Ці люди загорілися ідеєю децентралізації. Коли їм важко, ми намагаємось допомогти. Люди працюють відкрито і якщо хтось хоче інвестувати у Самарівську громаду, то запрошуємо.

Жидичинська громада. Тут обралися люди з громадянською позицією, підприємці, які мають малий бізнес.

Що стосується Турійської і Луківської громад - то це теж люди не з вулиці, це люди, що були пов'язані з нашою політичною силою, балотувалися від нас на попередніх виборах і члени нашої партії.

«Громадянська позиція» - в органах місцевого самоврядування

Що стосується роботи депутатського корпусу. У більшості рад, ми знаходимося в меншості, а тому не можемо суттєво впливати на рішення. Однак, процес йде.

Зокрема, депутати Ківерцівської міської ради ініціювали питання справедливого розподілу земельних ділянок для учасників АТО. Впроваджена і успішно працює програма «Безпечне місто».

Можна сказати, що в правильному напрямку рухається процес концесій в теплозабезпеченні в місті Рожище. Поки що цей проект не запрацював на повну потужність, але він є ідеологічно правильним. Наші депутати і партійці на всіх рівнях намагаються вдало його реалізувати.

У Самарівській ОТГ на Ратнівщині, яка спочатку здавалася неперспективною, буквально за останні півроку вдалося значно поліпшити інфраструктуру: полагодили вуличне освітлення, провели опалення в сільську раду і будинок культури, у розробці інвестиційні проекти із придбання грейдера і шкільного автобуса. Тобто благоустрій громади завдяки команді, яка працює у владі, поліпшується.

Щодо поточної діяльності, то можемо похвалитися певними технічними новаціями щодо звітування депутатів. Хтось робить це для галочки, а хтось взагалі не робить. Ми спробували новий формат - відзняли коротенькі відеоролики, щоб у доступній формі пояснити людям, що саме роблять депутати міської ради.

Було певне безпрецедентне рішення, можливо, не зовсім в тренді політики «Громадянської позиції», яку вона веде на рівні місцевих органів влади. Наприкінці року Рожищенська міська рада, з подачі нашої депутатки, проголосувала рішення, що рекомендує Президенту і Верховній раді звільнити Генерального прокурора. У нас центральна влада стрімко втрачає довіру, тому, на мою думку, органи місцевого самоврядування повинні натякнути їм, що країна рухається в невірному напрямку. До прикладу, Львівська обласна рада не підтримала таке рішення, хоча й депутати «Громадянської позиції» в повному складі голосували «За». В Тернополі проголосували навіть депутати від БПП, але потім заднім числом відкликали свої голоси. Тому, я думаю, що тут рожищани можуть похвалитися тим, що вони в авангарді всіх цих процесів.

Участь у громадському і політичному житті

Щодо участі у наймасовіших заходах року, то ми разом із іншими активістами 17-19 жовтня у Києві виступили за велику політичну реформу.

Загалом, ми однозначно і послідовно відстоюємо питання зміни виборчої системи, бо вона недосконала і несправедлива. Ми - за відкриті списки.

Команда «Громадянської позиції» підготувала проект резолюції, яку 1 грудня минулого року підтримали на з'їзді АЛДЄ (Альянс лібералів і демократів за Європу) в Амстердамі. Я також був делегатом цього з'їзду. Від української влади Європа вимагатиме провести реформу на користь пропорційної виборчої системи з відкритими списками.У вересні ми їздили в Краковець. Не тільки «Громадянська позиція», а й загалом волинські активісти, які хотіли підтримати Михайла Саакашвілі під час перетину кордону. Сам інститут громадянства - це базова основа для захисту усіх прав. І коли людину вибірково позбавляють такого механізму як громадянство, я вважаю, що це безпрецедентний випадок. І, як би ми не ставились до Саакашвілі, просто зобов'язані були стати на підтримку реалізації його законних прав.У наступному році у нас буде двоє виборів: президентські і парламентські. «Громадянська позиція» з початку 2017-го перебуває в процесі об’єднання з іншими демократичними силами. Було відповідне рішення Ради партії проводити такі переговори з «Самопоміччю», «Народним Контролем», «Європейською Партією», «ДемАльянсом», «Силою Людей», «Рухом Нових Сил». Певний резонанс викликали борди з Миколою Катеринчуком і Анатолієм Гриценком. Було багато питань про формат співпраці з «Європейською партією України». Поки ми не об’єднуємось. Але сподіваємось, що демократичні сили висунуть єдиного кандидата на президентських виборах. Я оцінюю таку можливість як реальну. Після спільної перемоги будемо обговорювати формат співпраці.Щодо виборів Луцького міського голови, то ще під час візиту в травні Анатолій Гриценко спрогнозував, що виборів у 2017-му не буде. Невідомо чи вибори будуть до 2020 року. Основні гравці не зацікавлені в їх проведенні. Немає сильного кандидата. Відверто кажучи, ми теж поки не маємо. Проте сподіваємось, що у разі виборів ми підтримаємо кандидата, який позмагається з УКРОПом і БПП. Це може бути і кандидат від «Громадянської позиції», або інших демократичних сил, достойний, незалежний кандидат. Основне, щоб він відповідав принципам нашої політсили та міг реально поборотись за перемогу.

Ми будемо працювати з нашими чинними депутатами. Найближчим часом проведемо кампанію зі звітування, щоб виборці бачили, що зробив їхній депутат, чим він займався протягом року.

Хочемо сприяти галузевим рухам. Малий та середній бізнес - це основа підтримки партії «Громадянська позиція». У нас в партії більшість активістів є бізнесменами. Це не олігархи, але це люди з бізнесу, які розуміють, що треба змінювати країну, самому закотити рукави і братися за цю політичну роботу. Тому ми хочемо активізувати роботу з підприємцями. Зараз виникла ціла низка таких актуальних проблем, як рейдерство.

Так само ми хочемо зайнятися просвітницькою роботою, чи це буде на базі партії, чи на базі громадських організації, побачимо. Наші активісти, люди з «Громадянської позиції», яким проблеми бізнесу не байдужі, однозначно братимуть участь у таких рухах.

Кадрова робота осередку

«Громадянська позиція» займається підготовкою і навчанням наших кадрів. Відбулись два великих раунди навчання за підтримки Фонду Фрідріха Науманна: в Рівному і в Луцьку. Близько 6 десятків волинян взяли у них участь. Навчання стосувались місцевого самоврядування і побудови партійних структур.

Беремо участь у певних індивідуальних програмах. Зокрема, представник нашої партії Ірина Гундир пройшла навчання в Європейській жіночій академії, це три сесії в Грузії за підтримки Фонду Фрідріха Науманна. Насправді, це дуже потужна програма, яка проводиться для політичних лідерів. Ми вважаємо, що Ірина одна з цих лідерів, вона є секретарем Рожищенської міської ради. Це політичне майбутнє нашої партії і взагалі України.

Я й сам був на навчанні в місті Софія в Болгарії. Ми розбиралися, що таке популізм і як з цим боротися.

Хочемо кількісно і якісно розширити нашу мережу в регіонах. Бо є райони, де «Громадянська позиція» не представлена взагалі, або представлена номінально. Хочемо, щоб люди були активні, ініціативні, не тільки бажали щось змінювати, а й були вмотивовані та спроможні на це. На відміну від парламентських партій, які мають державне фінансування, або олігархічних партій, можемо запропонувати єдине - свободу та індивідуальну відповідальність. Ніхто не сидить і не вказує тобі що робити. Це одночасно є і плюсом і мінусом, адже багато людей звикли лише виконувати вказівки маючи певні ресурси і гроші. Натомість ми пропонуємо людям повну свободу, ініціативу і діяльність. Хочемо зміцнити кадровий резерв. Нині «Громадянська позиція» має великі шанси стати владою. Тож, ми хочемо знайти багато людей, які б могли змінити якість політики.

З ресурсів, які ми маємо, у нас є можливість брати участь у багатьох освітніх програмах, які фінансують партнери із Заходу. Ми можемо навчити, як правильно організовувати політичні і неполітичні процеси. Якщо ви не хочете вступати до партії, але хочете підвищити свій освітній рівень, здобути західний досвід, хоча б на розмовному рівні володієте англійською, то ми з радістю готові залучати таких людей. І не треба бути фанатом Гриценка чи Чурікова, політичної сили чи вступати в її ряди. Я просто хотів би, щоб такі ідеологічно близькі люди були поряд і їх було більше.