Єгор Фірсов, член Координаційної Ради партії «Громадянська позиція»

Сьогодні екологічні проблеми в Україні незаслужено відсунуті на задній план. Це провина не тільки нинішньої влади - так у нас склалося ще з 90-х. Тоді суспільство помилково вирішило, що питання екології другорядні.

Я часто зустрічаю думку, що охороною навколишнього середовища можна знехтувати на догоду економіці. Мовляв, спочатку гроші заробимо, а потім вже будемо природою займатися. Але це в корені невірний підхід. Важливо розуміти, що екологія і економіка дуже тісно пов'язані. У 2017 році Всесвітня організація охорони здоров'я відзначала, що через високе забруднення повітря в нашій країні кожні 2 години вмирають 3 людини. З цієї ж причини Україна щорічно втрачає до 15% врожаю. Варварське ставлення до природи - супутник бідності і одна з її причин.

Розуміючи це, наша команда «Громадянської позиції» відразу вирішила піти іншим шляхом, і виробити конкретний план дій. Наше завдання - побудувати успішну країну європейського рівня. А для цього екологією доведеться займатися так само ретельно і відповідально, як це робиться в будь-якій нормальній європейській країні. У 2018 році, за екологічними показниками, Україна займала 109 місце серед 180-ти країн в той час, як більшість держав-членів ЄС входять в перші 30. Сподіваюся, зрозумілі масштаби проблеми? На жаль, наша влада, проголошуючи гучні гасла «Геть від Москви» і «Україна - це Європа» на ділі зовсім не поспішає відповідати європейським стандартам. Ставлення до навколишнього середовища у них сьогодні не європейське, а саме російське.

Не буду переповідати наш програмний документ - його ви можете прочитати, перейшовши за посиланням. Зрозуміло, ця програма ще буде вдосконалюватися і доповнюватися. Ми відкриті до нових пропозицій, тому якщо вам є, що сказати - будь ласка, надсилайте свої ідеї та критику, діліться корисним досвідом.