«Російські політтехнологи, які, безперечно, ознайомлені з теорією насильства і соціальних устроїв Д. Норда, розробили для В. Путіна план окупації Донбасу задля довічного утримання в Україні устрою обмеженого доступу, який стримує розвиток країни, гарантує вікову бідність та ізолює Україну від членства i в НАТО, і в ЄС. План Росії, який вона закріпила у Мінській угоді, передбачає безпрограшну для Росії альтернативу: якщо Україна поверне назад територію Донбасу, захоплену Росією, то вона легалізує не лише ворожі Україні цивільні структури влади разом з антиукраїнськими релігійними організаціями, а й проросійську поліцію та служби безпеки. Тільки на таких умовах Росія погодиться повернути Донбас Україні. У разі відмови України від такого плану вона отримає по¬стійні військові сутички на Донбасі з російськими військами, які Росія називає громадянською війною в Україні, а Захід називає українською кризою. Як вирішити цю проблему? По-перше, її треба зрозуміти, по-друге, зробити цю окупацію дуже дорогою для Росії.

Стратегія повернення Криму та окупованих територій Донбасу під юрисдикцію України має враховувати чотири принципові моменти.

Перший: повернення захоплених територій має не послабити, а посилити, насамперед економічно, Україну.

Другий: повертати і боротися потрібно не тільки і не стільки за землі — самі по собі, без свідомих українців (а у випадку з Кримом і кримських татар), української мови, української культури, українського духу, українських інтересів вони — ці землі — не варті крові українських воїнів.

Третій: землі, які українці не можуть, а місцеві мешканці не хочуть захищати, де не діють українські закони, де не звучить українська мова, де все контролюється іноземними спецслужбами, де всі школярі вивчають історію окупантів за їхніми підручниками, — не є зараз де-факто частиною Української держави, в кращому випадку вони є частиною української території. Ба більше: навіть до захоплення цих територій Росією вони були лише частиною української території, а не держави!

Четвертий: боротися за ці українські території варто лише за умови наявності жорсткого плану військово-політичної, соціально-економічної, культурної інтеґрації Донбасу і Криму з Україною. Ці землі мають бути українізованими, до того ж методами європейської цивілізації. Без реальної інтеґрації, українізації та вестернізації населення Донбасу і Криму боротьба за їх повернення чи фактичне повернення цих територій до складу України буде суттєво гальмувати, якщо не зупинить повністю, перетворення України в успішну державу.»

Залишити коментар