Цього року в українських річках зафіксовано найнижчий рівень води за останні майже 100 років. Крім того, через теплу зиму і відсутність холодних паводкових вод з льодом, річки екологічно не очистилися весною. Більшість малих річок вкрай обміліють, або взагалі пересохнуть. Різко порушується водний баланс, до того ж не на один лише рік. Це створить проблеми з водопостачанням у містах, також у селах через низький рівень води в колодязях.

Що робити? Повернутися до природи обличчям. Встановлювати раціональні само/обмеження на використання води в побуті; жорсткіший контроль за використанням води в промисловості й АПК; жорстко карати (аж до закриття, поки не виправлять ситуацію) власників підприємств, які зливають у річки брудні промислові води; не допускати підпалів на полях і в лісах у жаркий літній період; перевірити/оновити систему водопроводів. Це тактично.

Стратегічно - переходити на більш ощадливі/безвідходні технології виробництва, із замкнутим циклом використання води; встановлювати лічильники (де їх немає), постійно моніторити і, в разі потреби, регулювати водний баланс.