Завтра, 21 березня, у столиці та багатьох інших містах України розпочинається дев’ятий етап безстрокових протестних акцій ветеранів силових структур.

Про це повідомив член партії «Громадянська позиція», ветеран ЗСУ, полковник у відставці Анатолій Філіпович.

17 березня він взяв участь у засіданні організаційного комітету з проведення протестних акцій ветеранів силових структур, де вкотре обговорювали дії Уряду щодо пенсійного забезпечення колишніх військовослужбовців і спланували подальші дії щодо відстоювання їх конституційних прав.

«У нас вже відбулося кілька потужних акцій, які суттєво не вплинули на матеріальне забезпечення військовослужбовців. Ветерани силових структур приходять до висновку, що від економічних вимог треба переходити до політичних - зміни української влади, яка не хоче нас чути», - повідомив Анатолій Філіпович.

Також членами оргкомітету було підтримано пропозицію Анатолія Філіповича ініціювати звернення від імені 45-ти народних депутатів України до Конституційного Суду щодо відповідності Основному Закону змін, які було внесено до Закону №2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Отже, на сьогодні мітингувальники вимагають:

1. Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо перерахунку пенсій осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не приймати та не розглядати.

2. Невідкладно скасувати постанову КМУ №1052 від 27.12.2017 року, здійснити перерахунок та виплату перерахованих пенсій військовим пенсіонерам та деяким іншим особам всіх відомств сектору безпеки та оборони України відповідно до постанови КМУ №704 від 30.08.2017р. з 01.01.2018 року та виплату перерахованих пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 року №998 з 01.01.2016 року згідно з вимогами чинного Закону України №2262 – XII та інших чинних нормативно-правових актів.

3. Внести необхідні зміни, розглянути та прийняти Постанову ВРУ №7492 від 17.01.2018 року «Про деякі питання пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

4. Привести постанову Кабінету Міністрів України від 21.02.2018р. №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» у відповідність Конституції України, Закону України №2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», усунути дискримінаційні, дискредитаційні і демотивуючі норми (зокрема, в частині розміру і складових грошового забезпечення для обчислення, перерахунку виплати пенсій, поновлення розміру першого тарифного розряду у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року тощо).

5. Негайно припинити розробку законотворчих ініціатив з питань перерахунку раніше призначених пенсій та ініціювати скасування підпункту 2 пункту 9 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 03.10.2017р. №2148 щодо підготовки та подання на розгляд Верховної Ради України законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення.

6. Передати систему соціального захисту військовослужбовців до Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, структурного підрозділу Кабінету Міністрів України, який займається питаннями національної безпеки та оборони з виділенням необхідної чисельності працівників та необхідним матеріально-технічним забезпеченням.

7. Створити рішенням Кабінету Міністрів України постійно діючу робочу групу з представників органів державної влади та громадянського суспільства для проведення громадських обговорень шляхів удосконалення призначення, обчислення і перерахунку військових пенсій відповідно до чинного законодавства і прийняття належних рішень уряду та відповідних органів виконавчої влади у стислі терміни з урахуванням результатів їхньої громадської експертизи щодо удосконалення військового пенсійного законодавства.

8. Прийняти постанову Верховної Ради України «Про створення тимчасової слідчої комісії щодо порушення Прем‘єр-міністром України Гройсманом В.Б., віце-прем’єр-міністром Розенком П.В., Міністром соціальної політики Ревою А.О. та його заступником Шамбіром М.М. й іншими окремими державними службовцями Кабінету Міністрів України присяги державного службовця, з подальшим їх звільненням з державної служби «за порушення присяги державного службовця» та передачі відповідних матеріалів до Генеральної прокуратури України.

9. Доручити Генеральній прокуратурі України провести детальне розслідування з повним відшкодуванням нанесених збитків кожному військовослужбовцю через багаторічне (з 2007 року до цього часу) незаконне утримання з їх грошового забезпечення єдиного соціального внеску на обов’язкове державне пенсійне страхування і на соціальне страхування на випадок безробіття.

10. Голові Служби безпеки України ініціювати перевірку всіх установ Пенсійного фонду України на предмет витоку інформації про персоніфіковані організаційно-штатні структури всіх силових міністерств, відомств. За результатами перевірки, прийняти відповідні рішення про притягнення до відповідальності винних осіб.

11. Про здійснені заходи і прийняті акти законодавства висвітлити у засобах масової інформації та довести до всіх військовослужбовців, військових пенсіонерів і членів їх сімей.

У Києві акція стартуватиме о 10.00 від Верховної Ради України. Далі мітингарі підуть до Адміністрації Президента і Кабінету Міністрів України. Мирні протести цього дня також відбудуться в областях, містах, районних центрах та місцях компактного проживання військових пенсіонерів. Ветерани силових структур закликають своїх колег і нинішніх військовослужбовців підтримати акцію.


Координати Анатолія Андрійовича Філіповича:
Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Телефони: 067-766-54-87, 099-481-70-81