На восьмому році війни між Україною і Росією відсутні юридичні механізми притягнення до кримінальної чи адміністративної відповідальності осіб, які співпрацюють з ворогом.

Про це заявив лідер партії «Громадянська позиція» Володимир Гірняк у прямому ефірі ток-шоу «Говорить великий Львів».

«Закон про колаборацію однозначно потрібен. Ми маємо вже стільки років війни між Україною та Росією, а закону досі немає. За моєю інформацією, відповідний законопроект розглядався у стінах парламенту вже шість разів. На даний момент ключове питання, аби цей законопроект не «заговорили», – наголосив Володимир Гірняк.

Він також додав – зараз у парламенті лежить одразу три відповідні законопроекти. Проте вже давно прийшов час визначитись і прийняти сам закон. Його відсутність лідер «Громадянської позиції» назвав ганьбою.

«Яким кінцево буде закон про колаборацію, ми не знаємо. Проте він має дуже велике значення. Ми повинні мати юридичну можливість, юридичні механізми притягувати до кримінальної, адміністративної відповідальності тих людей, які колаборують із ворогом. Це законопроект має стати законом і чим швидше, тим краще. І це насправді – ганьба, що стільки часу триває війна, а ми ще не маємо такого закону», – переконаний Володимир Гірняк.