Заява Координаційної ради партії «Громадянська позиція»:

Білоруська влада 23 травня продемонструвала світу своє терористичне нутро. Лукашенко послідовно доводить світу, що не зупиниться ні перед чим задля збереження своєї влади.

Змусити силою цивільний літак здійснити аварійну посадку – ще один доказ того, що Мінськ відходить все далі від цивілізованого світу і починає захлинатись терором та свавіллям влади.

Арешт опозиційного журналіста Романа Протасевича – це безпрецедентна зневага до прав людини та свободи слова. Україна повинна реагувати. Однозначно, маємо бути солідарними з усіма білорусами доброї волі, котрі бажають жити в європейській державі за цивілізованими правилами і виступають проти тиранії Лукашенка.

Разом із тим, Координаційна рада партії «Громадянська позиція» звертається до парламенту, Кабінету міністрів та Президента з вимогою негайно розпочати процес припинення стосунків з Білоруссю.

Зокрема, наголошуємо на тому, що Мінськ, в якому панує терор та диктатура, не може бути містом, де проводить зустрічі Тристороння контактна група з мирного врегулювання ситуації на сході України.

Окрім того, вважаємо за необхідне негайно змінити логістику повітряного сполучення нашої держави і припинити польоти над територією Білорусі та авіасполучення з нею.

Це – перші кроки, які вимагають негайного втілення з метою захисту українських інтересів.