Внутрішньо переміщеним особам треба надати всі політичні права. Окрім цього, треба створити інститут уповноваженого із прав переселенців і розробити електронний реєстр, щоб унеможливити корупцію.

Про це в ефірі ТРК «Вінничина» сказав член політичної партії «Громадянська позиція» Єгор Фірсов.

Він зазначив, що переміщені особи довели свою позицію, коли обрали Україну.

«Звичайно, є різні переселенці. Ті, хто поїхав у Крим, в Росію. Ті переселенці, про яких ми говоримо, приїхали в Україну, вони обрали Україну. Наприклад, у Львівській області близько 10 тисяч переселенців, у Вінниці – ще більше, бо Донецький національний університет переїхав сюди. Переселенці мають бути захищені», - каже Єгор Фірсов.

Він підкреслив, що захист означає і надання всіх політичних прав. Зараз ВПО можуть голосувати на президентських виборах та на парламентських виборах за списками, але вони позбавлені голосу на місцевих виборах та на голосуванні за мажоритарною системою.

«Я сподіваюсь, цей компонент буде у програмі кандидата у президенти Гриценка. Надати переселенцям політичних права, аби вони мали можливість голосувати. Згідно із соціологією, більшість переселенців настільки асимілювались із місцевою громадськістю, що вони навіть не збираються переїжджати. Тобто, фактично вони стали вінничанами, дніпровцями, киянами», - додав Фірсов.

Він також вважає, що треба створювати інститут уповноваженого із прав переселенців, а також розробити електронний реєстр, щоб унеможливити корупцію.