Нинішня ситуація, яка виникла навколо зміни складу Центральної виборчої комісії, розроблена, аби Петро Порошенко отримав максимальний вплив на орган.

Так вважає член «Громадянської позиції» Єгор Фірсов, про що він сказав в ефірі «Еспресо ТБ».

Склад членів ЦВК формується на сім років, але нинішній був сформований ще за часів президента Віктора Ющенка, тобто, більше 10 років тому. Вже декілька років процес перезавантаження комісії періодично виникає на порядку денному в парламенті. Фракції подають свої кандидатури, але до голосування справа не доходить.

Цього останнього пленарного тижня перед канікулами у Верховній Раді парламентарі планували голосувати за кандидатури 13 членів ЦВК, але на початку тижня у поданні від президента несподівано з’явилось ще одне зайве прізвище. Після цього у Раді заговорили про зміну закону, аби завести в комісію цю людину.

«Я нагадаю, що в поданні президента з’явилось одне зайве прізвище. Його не подавала жодна фракція. Усі кажуть, що це не наша людина. Зараз складається взагалі карколомна ситуація, коли будуть намагатись змінити закон, щоб цю людину завести, щоб президентська квота фактично збільшилась», - каже Єгор Фірсов.

За словами Фірсова, цю кандидатуру намагається протягти Банкова, незважаючи на те, що зараз в ЦВК вже є дві людини, пов’язані із Петром Порошенком. Це Катерина Махніцька, дружина радника президента Олега Махніцького та Олег Діденко, який працює за поданням УДАРу, нині БПП.

«Всім зрозуміло, що ЦВК – головний модератор виборів. Будь-які фальсифікації чи легітимізація виборів залежить від ЦВК. Згадайте 2004 рік, де за легким помахом руки Ківалова вибори, які проходили зі значними фальсифікаціями, фактично були легалізовані», - згадує Фірсов.

Він підкреслює, що Петро Порошенко таким чином намагається зберегти вплив на Центральну виборчу комісію, навіть якщо він піде у відставку чи програє вибори.