19 лютого РНБО ухвалила рішення про санкції проти найбільш проросійського політика в Україні Віктора Медведчука, якого звинувачують фактично у терористичній діяльності. До того було вимкнено три проросійські канали: «112 Україна», «NewsOne» і «ZIK». Та залишається питання, які наступні кроки?

Про це у прямому ефірі програми «Борковський & Валевська» заявив лідер партії «Громадянська позиція» Володимир Гірняк, передає «Еспресо.Захід».

«Якщо ми сказали «А», то треба сказати так само і «Б». Чи порушені проти Козака і трьох каналів кримінальні справи? Якщо дії Медведчука – це тероризм, то мають бути також кримінальні провадження. Суспільство має з’ясувати, чому саме вчинені ці дії? Якщо Данілов говорить про трубопровід, то цей трубопровід якось виводили з державної власності під приватну. Тобто це були дії органів державної влади, це були дії судів. Я вважаю, що влада у даному випадку має продемонструвати послідовність. Чи зможе команда Зеленського це зробити? Цього я не знаю і маю певні сумніви. Але крок, який вчинила влада, запровадивши санкції, я вважаю, добрий крок. Я його підтримую», – розповів Володимир Гірняк.

Також Володимир Гірняк відзначив, що з перемогою Джо Байдена на виборах президента США склалася хороша зовнішньополітична кон'юнктура, і саме позиція американського президента багато в чому вплинула на рішучість дій української влади у справі запровадження санкцій проти проросійських політиків, бізнесменів та їх активів на території України.