Взаємодія з міжнародними донорами потрібна. Але головний резерв зростання економіки – це вирішення внутрішніх проблем, таких як корупція, контрабанда та знищення монополій олігархів на фактичне фінансування з державного бюджету.

Про це в ефірі каналу «ZIK» сказав представник команди «Громадянська позиція» Микола Катеринчук, коментуючи вимоги МВФ щодо надання наступного траншу.

«МВФ говорить стандартні речі. Він бачить незбалансований бюджет, дефіцит бюджету і вказує нам на активи, які ми можемо продати. Це земля та неприватизовані підприємства. Я вважаю, що йти на такі вимоги – неправильно. Гроші МВФ під такі умови обійдуться населенню дуже дорого. Продаж наших активів під час війни – невигідний. По-перше, ціна буде мінімальною. А по-друге, цим скористаються знову таки олігархи, які мають сьогодні гроші, а малий і середній бізнес не зможе взяти участі у приватизації. Я вважаю, що треба звернутися до наших внутрішніх резервів. Зокрема, маємо почати боротьбу з контрабандою, перекрити усі схеми ухиляння від сплати податків. За оцінками іноземних фахівців, якщо лише перекрити контрабанду, до державного бюджету надійде від 3 до 5 млрд доларів на рік, що дозволить нам відмовитись у майбутньому від позик МВФ. Але займеться цим уже новий парламент і новий уряд», - сказав Микола Катеринчук.