Застосування сили щодо журналіста «Радіо Свобода» Михайла Штекеля мером Одеси Геннадієм Трухановим та його охоронцями - це пряме перешкоджання журналістській діяльності та напад на свободу слова в Україні.

Ми засуджуємо такі дії мера Одеси та вважаємо їх неприпустимим, черговим доказом того, що в місті панує криміналітет та безкарність. Перешкоджаючи діяльності журналіста у суді, міська влада Одеси засвідчила свою зневагу до всього громадянського суспільства в Україні, прав людини та Закону.

Окремої оцінки заслуговують сумнівні дії з боку представників МВС, які, по суті, також не здійснили належних заходів із захисту журналіста. На жаль, напад на журналістів, громадських активістів та політиків, що представляють демократичні сили в Одесі, вже став поганою традицією. В разі, якщо правоохоронні органи продовжуватимуть бездіяти, такий інцидент може бути не останнім.

Вимагаємо аби за фактом перешкоджання журналістській діяльності Михайла Штекеля правоохоронними органами було почате досудове розслідування. Адже обставини перешкоджання професійній діяльності журналіста зафіксовані на відео кореспондента «Радіо Свобода», а також є у вільному доступі у ЗМІ та соцмережах.

Якщо правоохоронні органи на місцевому рівні не мають політичної волі для початку такого провадження, ми закликаємо втрутитись у ситуацію керівництво правоохоронних органів на всеукраїнському рівні.