Заява прес-служби партії «Громадянська позиція»

19 січня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що більшість кандидатів у Президенти України, в тому числі Анатолій Гриценко, виготовляють і поширюють агітаційну продукцію незаконно через відсутність рахунку виборчого фонду.

Прес-служба Анатолія Гриценка заявляє, що рахунок був відкритий ще 17 січня.

Пунктом 8 Розділу 1 «Порядку контролю за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів кандидатів на пост Президента України» передбачено, що банк, в якому відкриті рахунки,  не пізніше наступного робочого дня після дня відкриття рахунків повідомляє ЦВК та НАЗК про відкриття рахунків.

Рахунки виборчого фонду кандидата Анатолія Гриценка були відкриті об 11 ранку 17 січня 2019 року в «Укрексімбанку». Рахунки є придатними для використання з моменту їх відкриття. Був обраний виключно державний банк. Так штаб кандидата демонструє суспільству державний підхід до організації виборчої кампанії, зацікавленість у відкритості та прозорості джерел і напрямів фінансування.

Прес-служба заявляє, що, виходячи з вимог законодавства України, до кінця робочого дня 18 січня банк мав надіслати до ЦВК і НАЗК повідомлення про відкриття рахунку. Зважаючи на професіоналізм фахівців обслуговуючого банку та існуючі процедури обміну інформацією і контролю з боку ЦВК, НБУ та НАЗК, прес-служба не припускає неповідомлення з боку банку ЦВК станом на кінець дня 18 січня.

Тож, зважаючи на те, що рахунок спеціального виборчого фонду було відкрито 17 січня, вся передвиборна агітація кандидата Анатолія Гриценка оплачується з цього рахунку.