Автор: Володимир Гірняк, заступник голови Львівської обласної ради, член команди "Громадянської позиції"

Львівська обласна рада поставила собі за мету навести лад із комунальним майном. Я зараз маю на увазі не електронний реєстр власності чи просто облік того, чим володіє громада регіону – із цим у нас все гаразд. Більше того – готові поділитися досвідом зі Львовом, де «аферами століття» називають звичайне незнання, або ж якийсь інший умисел, який призвів до крадіжки великої кількості нерухомості громади Львова.

Веду мову про зміну філософії управління майном Лбвівської обласної ради. Так, вона багатьом не подобається, бо є непопулярною. Зате вона ефективна і піде на користь людям. ЗМІ вже неодноразово писали про те, що облрада вирішила продавати непотрібне майно. Йдеться про ті об’єкти, які не можуть нести соціального чи якогось іншого навантаження. Натомість – пустують і «поїдають» бюджетні гроші оплатами квитанцій за комунальні послуги, охорону і таке інше. Так от – їх маємо намір продати шляхом аукціону. Чесно і прозоро. Бажано – за дуже великі гроші.

Цього тижня ЛОР заробила 5 млн. 583 тис. 960 грн на відкритих торгах. Продано приміщення на вулиці Лемківській, 24. Воно вивільнене через реорганізацію фтизіатричної служби, яка тепер сконцентрується на Бой-Желенського, зокрема - у новозбудованих корпусах.

Вважаю цю суму цілком адекватною. Тим паче, що долю цього приміщення та кількох інших зараз вирішують суди, куди подала Львівська міськрада, що не додає у вартості. Суди ми виграємо, бо правда – на нашому боці. А виручену суму буде скеровано у медичну галузь.

Так от, щодо ефективності управління майном. Були пікети під ЛОР, було багато суперечок у сесійній залі, але здоровий глузд переміг. Учора облрада заробила для медицини області більше 5,6 млн. грн. І заробить ще. За 417 метрів квадратних покупець сплатив 530 доларів за метр. Приміщення далеко від центру міста, далеко не в ідеальному стані, тут перебували хворі із відкритою формою туберкульозу. До порівняння: у 2013 році Львівська міська рада продала частину Універмагу на Ринку (майно в самому серці міста) за 7,8 млн. грн, що складає трошки більше як 400 дол. за метр квадратний. Свою частку облрада також продасть орендарю, але вже за ринковою, а не «казковою» ціною.

Сьогодні завершується прийом заявок на участь у аукціоні з продажу приміщення на вул. Устияновича, 14. Це теж колишня фтизіатрія. І там стартова ціна складає близько 9 млн. грн. Поставили собі за мету продати цей об’єкт якомога вигідніше. Виручені кошти повернуться назад у медичну галузь. Куди їх буде скеровано, вирішить відповідний департамент. «Дірок» чимало – від перинатального центру, до сучасних швидких та мобільних флюорографів.