Єдина реалізована реформа із 144, про які часто каже чинна влада, - це реформа децентралізації. Про це сказав член «Громадянської позиції» Єгор Фірсов у програмі «Від першої особи» на телеканалі ТТV.

Він зазначив, що усі реформи, крім однієї, або йдуть неправильно, або йде відверта їх імітація.

«Є лише обгортка. Єдина реформа, яка так чи інакше владі вдалась, - це реформа децентралізації. Я аналізував це питання. Дійсно більше коштів пішло на місця. Завдяки цьому в людей є довіра до місцевої влади. Починається будівництво доріг. Не міжміських, а міських, реконструкція парків, фонтанів. На місцях з’явились гроші. Це найголовніше», - відзначив Фірсов.

Він підкреслив, що якщо говорити про інші реформи – освітню, медичну, євроінтеграційну, антикорупційну, судову, то скрізь йде імітація. Фірсов навів приклад, як в рамках судової реформи формують Верховний суд та обирають 111 нових суддів.

«25 суддів з них мають негативні висновки Ради правосуддя. Антикорупційна реформа. Скажіть мені хоч одну людину із вищого ешелону влади, яка б сіла за грати. Немає таких», - каже Єгор Фірсов.


Нагадаємо, лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко теж загалом дає позитивну оцінку реформі децентралізації. Серед «плюсів» він також називає збільшення наповнення місцевих бюджетів, поліпшення стану доріг і загалом добробуту населених пунктів. Але, за словами Гриценка, зміни, які пропонувались, не були прийняті на конституційному рівні.

«В останній момент Порошенко включив у прикінцеві положення «особый статус ОРДЛО» і почалося. І через отой «Мінськ» не пішов потрібний усім областям процес децентралізації на конституційному рівні. І не піде зараз вже при Порошенку. Очевидно, цей процес буде починати нова влада», - вважає Анатолій Гриценко.