27 лютого під Верховною Радою України, незважаючи на сильний мороз, знову масово протестували колишні військовослужбовці і силовики.

Вони виступають проти запропонованого Міністерством соціальної політики законопроекту про пенсійне забезпечення, а також вимагають якнайшвидшого і повного перерахунку пенсій.

Від початку масових протестів Кабінет міністрів України частково пішов на дрібні поступки військовим пенсіонерам. Із 1 березня цього року відбудеться перерахунок пенсій, що призведе до збільшення їх розміру на 20%, хоча, згідно закону, кажуть мітингувальники, вони мали б зрости у 2-3 рази. Про це йшлося під час брифінгу для представників засобів масової інформації, що відбувся на початку протестної акції.

Виконувач обов'язків президента Всеукраїнського Конгресу представників силових структур Григорій Кабанченко каже, що зібрались тут вкотре, щоб відстояти справедливість і виконання Конституції.

«10 років з 2008 років усім цим людям, які тут зібрались і які служать, не піднімали ні грошового забезпечення, ні пенсії. Тому, що у нас з 92-го року пенсія прив'язана до грошового забезпечення військовослужбовців. І тільки в Україні таке можливо, щоб основні виплати становили 10-15%, а 80-90% - додаткові. Тобто, як отримував полковник 135 гривень за царя Гороха зарплату, так і за нинішнього царя отримує. І тільки з 1 березня нарешті все це буде зламано. У всьому світі у військових немає премій взагалі. Вони отримують стабільне грошове забезпечення. А за особливі заслуги - грамоти і медалі.

Ми провели переговори з Кабінетом міністрів. Пообіцяли, що з 1 січня 2018 року піднімуть пенсію всім. Потім 27 грудня перед святом все переінакшили і відклали перерахунок на рік. Вони захотіли зробити так, щоб у військових пенсій взагалі не було, щоб всі отримували цивільні пенсії. У 2004 році ліквідували наше пенсійне забезпечення, перенесли в пенсійний фонд, почали з нас брати страхові внески і зараз хочуть все це помножити на нуль. Щоб всі отримували однакові цивільні пенсії. Хто ж після такого піде служити?!

У нас зараз зарплату і грошове забезпечення дають тільки корупціонерам. Якщо ти маєш право на корупцію, то ти маєш право на зарплату. Суддям, прокурорам, детективам є, а на тих, хто воює, можна зекономити кошти», - обурюється Григорій Кабанченко.

«Це остання мирна акція протесту, - наголошує Голова Незалежної профспілки військовослужбовців України, Голова Всеукраїнського громадського руху «Пенсійна мобілізація силових структур» Олександр Лалак. - Наступного разу буде перекриття доріг. Далі стримувати людей буде неможливо. Влада безцеремонно і цинічно дурить військових. Була низка зустрічей з міністрами. Вони слухають, кажуть, що підуть на зустріч військовим, а на практиці все відбувається інакше. Весь грудень Верховна Рада розглядала підвищення своїх зарплат. Кабмін розглядав підвищення зарплат держслужбовцям. А до нас справа так і не дійшла. Те, що пропонує міністр Рева - це законопроект, який ще більше «утемнює» нарахування пенсій, тобто посилюється корупційна складова.

Вже бачимо по телебаченню, що міністр оборони Степан Полторак десь заявив, що підтримує законопроект Реви. Ми у це не віримо, адже під час зустрічей з представниками профспілок і громадських організацій Полторак нас запевнив, що буде виступати проти законопроекту, запропонованого Мінсоцполітики. Усе, що каже Рева - брехня. Нема ніякого збільшення на 77%», - каже О. Лалак.

Найближчим часом Координаційна рада силовиків знову збереться, щоб спланувати подальші дії. Головним досягненням протестів на сьогодні військові пенсіонери вважають те, що не дозволили Мінсоцполітики «проштовхнути» свій законопроект у Верховну Раду.