7 лютого військові пенсіонери мітингували під Верховною Радою.

Під українським Парламентом зібралось близько двох тисяч колишніх військовослужбовців і представників силових структур. Вони вимагали підвищення пенсій і протестували проти запропонованого Мінсоцполітики законопроекту щодо грошового забезпечення осіб, звільнених з військової служби. На думку мітингувальників, документ не враховує винятковості військової професії в умовах війни.

«У нас в державі близько 500 тисяч колишніх військових. Якщо врахувати членів їхніх родин, то йдеться про мільйони людей, яких втоптали у багнюку. Хіба можна замахнувшись на пенсійну реформу, розпіаривши її, ні на копійку не осучаснити пенсії військових? Як держава ставиться до людей у погонах?! Виходить так, що поки ти служиш, а зараз, тим більше, воюєш, – ти потрібен державі. Тільки звільнився в запас – все, ти уже нікому не потрібен. Хіба ж можна так ставитися до людей? Уряд викручується і бреше, розказує, що треба прийняти якісь законопроекти, провести їх через РНБО, перше-друге читання. Це все неправда. Це повноваження уряду - прийняти постанову, затвердити схему посадових окладів за звання, яка відповідає реальній ситуації, і вперед! Хто хоче - шукає шляхи.

Хто знає яка різниця в доплаті за звання? 5 гривень! Цих грошей не вистачить навіть на чарку, щоб випити за чергову «зірочку». Сьогодні генерал за звання отримує доплату у розмірі 140 гривень, тоді як у прокурорів за ті ж звання доплата становить 3500 гривень. Армія, яка воює, отримує у двадцять разів менше. Як таке можна пояснити?

Люди поки що вийшли мирно, але якщо захочуть, то вони знесуть і Верховну Раду і Кабмін. Я вважаю, що не треба допускати до такої ситуації. Але треба вирішувати питання, а не просто обіцяти. Це не питання Президента, а пряма відповідальність міністра соціальної політики Реви і Прем'єра Гройсмана. Ще є між ними віце-прем'єр з соціальних питань Розенко», - підкреслив у коментарі лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко.  

«Пенсіонер силових структур, полковник, зараз отримує пенсію меншу, ніж двірник. Військових пенсіонерів обікрали в 5-7 разів відносно купівельної спроможності їх пенсій», - каже Голова Незалежної профспілки військовослужбовців України, Голова Всеукраїнського громадського руху «Пенсійна мобілізація силових структур» Олександр Лалак.  

Представники громадських організацій від мітингувальників поспілкувалися з народними депутатами, а також взяли участь у засіданні Комітету Верховної ради України з питань національної безпеки і оборони. Вони виклали свої вимоги. Однак поки що конкретних результатів не досягнуто.

Полковник Збройних сил України у відставці, член ЦКРК партії «Громадянська позиція» Анатолій Філіпович підготував і направив лист до усіх членів Комітету ВРУ з питань нацбезпеки й оборони, у якому від імені всіх ветеранів силових структур просить затвердити і виконати графік повного і реального осучаснення пенсій для військовослужбовців, а також назавжди припинити внесення неконституційних змін до Закону про пенсійне забезпечення.

ПОДИВИТИСЬ ЛИСТ

Також на 16 лютого цього року у Палаці ветеранів заплановано збори керівників громадських організацій з приводу початку масштабної Всеукраїнської акції протесту. Початок засідання об 11.00.

Координати Анатолія Андрійовича Філіповича:
Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Телефони: 067-766-54-87, 099-481-70-81