Книга «Слов’янський рахунок», яка упорядкована до видання членом команди «Громадянської позиції» Донеччини Олегом Солодуном, перемогла в обласному конкурсі «Свобода слова», присвяченому пам’яті загиблого у 2001 році слов’янського тележурналіста Ігоря Александрова.  

Перемога здобута в номінації «Про життя та журналістську діяльність Александрова». Всього на конкурс було подано 32 заявки. Після відбору залишилось 13 учасників, серед яких конкурсна комісія й визначилася з чотирма переможцями. Переможцями конкурсу, окрім Олега Солодуна, стали: Катерина Непомняща в номінації «Фотожурналістика», Анатолій Бутенко – «Журналістика», Надія Задорожня – «Телерадіожурналістика».

«Ті умови, в яких опинився слов’янський журналіст Ігор Александров, такі проблеми з владою, з правоохоронною системою, під пресом яких він перебував тоді, в 2000 році, – це акт громадянської мужності. І я хотів би всім журналістам побажати, щоби вони працювати так, як працював Ігор», – наголосив Олег Солодун під час вручення йому премії.

За його словами, сама книга складається з опублікованих у різний час в українських засобах масової інформації статей про «справу Александрова». Йдеться про кінець 1990-х – початок 2000-х років. Оприлюдненню цих статей передувала фальсифікація правоохоронними органами України замовного вбивства Александрова. І для того, щоби не попустити цього, колишні міліціонери-вбозівці Олег Солодун і Михайло Сербін, журналісти та народні депутати України проводили самостійне розслідування. Тож, задля збереження пам’яті про загиблого за свободу слова в Україні журналіста Ігоря Александрова, в 2017 році автори статей тих часів вирішили зібрати всі публікації під однією палітуркою.Нагадаємо, Ігор Александров – український тележурналіст. Загинув 7 лютого 2001 року під час виконання професійних обов'язків, працюючи тележурналістом, головним редактором і керівником місцевої телерадіокомпанії «ТОР» в місті Слов'янську. Нападники завдали Александрову поранень, від яких він помер через кілька днів в лікарні, не приходячи до тями. Перед загибеллю він готував до ефіру телепередачу про зв'язки керівництва Донецької області з криміналітетом. Головою Донецької обласної державної адміністрації на той час (1997–2002) був Віктор Янукович.