Ціна, яку українці платять за спожиті житлово-комунальні послуги, складається з трьох компонентів: дійсна ціна за послугу, плата за технологічну і технічну відсталість і корупційна складова.  

Про це розповів представник команди «Громадянської позиції», доктор економічних наук, професор Олександр Савченко.

«Я мрію про таке життя в Україні, коли кожен українець буде обирати з чотирьох-п’яти компаній, хто йому запропонує дешевші послуги на гарячу воду, опалення, електрику, воду і водовідведення. Такий ринок ми маємо створити, його зараз немає. Дивіться, що зараз відбувається, чому такі абсурдні ціни? Ми коли платимо за воду, електрику чи за газ, ми платимо, по суті, дійсну ціну за послугу, далі ми платимо за технологічну і технічну відсталість (погані мережі, діряві труби), і платимо за корупцію. Як правило, завжди хтось присмоктався до цієї труби чи електромереж, і хтось відсмоктує наші гроші. І от ми платимо потрійну ціну», - сказав Олександр Савченко.

Савченко переконаний, що в умовах корупційної системи, яка склалась, запровадження нового ринку електроенергії було дещо передчасним.

«Щоб запрацював ринок, ми маємо оці дві складові відсікти: технологічну і технічну відсталість та корупційну складову. А ми запровадили ринок в умовах корупційної системи, в умовах, коли наша держава існує не за Конституцією, у нас не Кабмін приймає рішення, а олігархат і корупціонери. Звичайно, в таких умовах запроваджувати ринок виглядає принаймні передчасно», - резюмував Савченко.