Стратегічний вибір України – членство в НАТО і ЄС . Наразі Україна повинна самостійно скласти план дій щодо членства в НАТО і виконувати його, не чекаючи рішень зарубіжних партнерів. Про це заявив лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко під час виступу на Національному Форумі «Трансформація України».

«Наш стратегічний вибір – членство в НАТО і ЄС. Досить благати, щоб партнери прийняли рішення про надання нам ПДЧ (план дії щодо членства). Критерії і стандарти нам відомі, тож треба самим сформувати ПДЧ - і виконувати!» - сказав Гриценко.

На його думку, членство України у НАТО – це далека перспектива. Тому для підвищення обороноздатності країни до моменту вступу до Північноатлантичного альянсу Анатолій Гриценко пропонує встановити союзницькі відносини із такими країнами як США та Велика Британія.

«Але членство в НАТО - це перспектива. Щоб убезпечити нашу країну, я переконаний: нова влада має сконцентруватися над завданням стратегічної важливості - це встановлення союзницьких відносин із США та Великою Британією. На це треба спрямувати дипломатичні зусилля ззовні та здійснювати рішучі реформи всередині країни», - зазначив Гриценко.