Ухвалення парламентом законів про реформування Вищої ради правосуддя (ВРП) та Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) є позитивним кроком на шляху реформування системи судочинства в Україні.

Про це заявив лідер партії «Громадянська позиція» Володимир Гірняк у прямому ефірі «4 каналу».

«Реформа правоохоронної та судової системи стоїть на першому місці. І не тільки за президента Зеленського, це питання гостро відчувається з початку 2000-х років. Протягом кількох останніх років ситуація стала взагалі некерована. Факт прийняття цих законів я сприймаю позитивно, зокрема щодо Вищої кваліфікаційної комісії суддів. На даний момент бракувало близько двох тисяч суддів, тому що без ВККС не можна було призначити людину на посаду судді. В деяких районних судах не те що вакансії не заповнені, а не було жодного судді, а треба чинити правосуддя та приймати рішення», – зазначив Володимир Гірняк.

Також політик привітав посилення ролі міжнародних експертів в очищенні судової гілки влади. На думку лідера «Громадянської позиції», судова система є настільки корумпованою та заскорублою, що реформувати її силами суто українських експертів неможливо.

«З точки зору балансу міжнародних експертів і експертів українських, в даному випадку обов’язково необхідно давати більше повноважень міжнародним експертам і міжнародній спільноті. Вирішити проблему реформування цієї системи суто українськими силами не вдасться», – наголосив Володимир Гірняк.

Нагадаємо, що у середу Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт щодо реформування Вищої ради правосуддя №5068 з усіма критично важливими правками, в тому числі з ключовим голосом незалежних міжнародних експертів в Етичній раді.

Днем раніше Верховна Рада підтримала законопроєкт №3711-д з пропозиціями президента України про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, залишивши ключовий голос у Конкурсній комісії до ВККС за міжнародними експертами.