Про енергоефективність в житловому секторі та вигідні шляхи її реалізації говорили на семінарі, проведеному у Трускавці з ініціативи місцевих депутатів від «Громадянської позиції».На семінар були запрошені голови ОСББ Трускавця, Борислава та Стебника, а також спеціалісти із Львівської обласної державної адміністрації та представники міжнародної програми «Енергоефективність у житловому секторі», що займається реалізацією проектів енергозбереження із залученням коштів міжнародного банку.

«Ми ставили собі за мету залучити якомога більшу кількість ОСББ до участі в семінарі. На нього були запрошені також голови ОСББ Борислава та Стебника, але в першу чергу ініціативу проявили здебільшого представники ОСББ Трускавця. Тема зараз дуже актуальна і ми раді тому, що потроху вдається доносити корисну інформацію відносно можливостей реалізації заходів енергозбереження, які існують зараз», – наголосив депутат Трускавецької міської ради від «Громадянської позиції» Тарас Матолич.

На заході було представлено статистичні дані по стану житлового фонду в країні загалом та фінансових потребах на нього. Відповідно до розрахунків, українці використовують втричі більше газу на кубометр площі, ніж європейські країни і навіть майже вдвічі більше, ніж росіяни. Чималу роль тут відіграє невміння правильно обігрівати своє житло. У зв’язку з постійним зростанням вартості газу, електроенергії, – люди поступово задумуються над необхідністю енергозбереження. Перші кроки до цього починають робити багатоповерхівки міста, які організувались в ОСББ – на зустріч прийшло близько тридцяти голів об’єднань.

«На сьогодні у Трускавці діє вигідна програма співфінансування 70% на 30%, де мешканці платять 30% вартості робіт, інше – проплачується з бюджету міста. Але мова йде більше про поточні ремонтні роботи і навряд чи така можливість буде завжди. На семінарі йшла мова про безвідсоткове кредитування. Програма підтримки проектів енергозбереження в місті наразі нерозроблена, а потреба в них – чимала. Тому ми й ініціювали такий семінар, щоб донести до голів ОСББ інформацію, які є шляхи їх реалізації» – зазначив депутат Трускавецької міськради від «Громадянської позиції», голова ОСББ Андрій Степаненко.

Голови ОСББ отримали чимало актуальної інформації відносно можливостей впровадження заходів, що сприяють енергозбереженню в багатоквартирних будинках, можливостей отримання кредитів з компенсаціями, з відшкодуванням із міського або державного бюджету.