Що таке лібералізм? Навколо чого об’єднуються партії? Як вони формують свої стратегії і як втілюють їх в життя на різних рівнях? Про це та інше говорили під час семінару, що відбувся у Луцьку 21 вересня.


Навчання організувала політична партія «Громадянська позиція» за підтримки Фонду Фрідріха Науманна.

Відкривали семінар старший консультант проекту ФФН в Україні та Білорусі Вольфганг Йон та координатор проекту Володимир Олійник. Вони розповіли про ідеї, які підтримує ліберальний фонд. Окрім двох політичних партій «Громадянської позиції» та «Сили людей», це громадські організації, демократичні ініціативи і незалежні медіапроекти.

«Для лібералів найголовніше не держава, а окрема людина, особистість. Ми не запитуємо, якою буде Німеччина через тисячу років, ми питаємо, яким буде рівень життя громадянина через 5-10 років. Головна ідея лібералізму - це повага до приватної власності і прав людини. Приватна власність - це не тільки нерухомість, авто, це також і моє тіло. Людина - це первинне, а держава - це вторинне», - каже Вольфганг Йон.Практичну частину семінару виклав доктор політичних наук, професор, академік Академії політичних наук Валентин Малиновський.

«В Україні одні політичні партії об’єднуються навколо особистості лідера, інші, навколо ідеологій, ще інші - навколо корпоративних інтересів. Партії, що об’єднуються навколо ідеологій найстійкіші, вони існуватимуть за будь-яких умов. «Громадянська позиція» - це партія, що об’єднана навколо класичної ліберальної ідеології. І це дуже добре для вашого сьогодення і подальшої роботи», - наголосив учасникам семінару Валентин Малиновський.Окрім партійців «Громадянської позиції» з Волині та Рівненщини навчатися зголосилися також представники місцевих осередків «Європейської партії України», «Народного контролю» та «Руху нових сил».