В Україні зареєстровано 1 мільйон 400 тисяч переселенців, частина з них могла б купити власне житло у кредит на пільгових мовах – з кредитною ставкою 7 відсотків річних.

Про це розповів представник команди «Громадянської позиції», голова ГО «Всеукраїнська асоціація переселенців» Руслан Калінін.

«Я сам переселенець і точно знаю, наскільки важлива житлова проблема. У нас 1 мільйон 400 тисяч переселенців, частина з них могла б купити власне житло у кредит на пільгових мовах. А не так, як це є зараз, – під 22%. Нам не варто видумувати велосипед. Верховна Рада відновила програму «Доступне житло». Програма допомагає купити житло, компенсуючи 50% від його вартості. Крім того, у програмі є друга частина – іпотека під 7-відсоткову кредитну ставку. Програмою можуть скористатись не тільки переселенці, але й учасники АТО і молоді сім’ї», – розповів Калінін.

Проте, за його словами, основна проблема полягає у мізерному фінансуванні цієї програми. Щорічно близько трьохсот людей можуть скористатись програмою, хоча бажаючих більше 11 тисяч.

«Громадянська позиція» буде вимагати виділення 1 мільярда гривень на програму «Доступне житло». Це дозволить скористатись програмою більш як трьом тисячам людей. Саме пільгове кредитування – це один з пунктів програми «Громадянської позиції» , з яким ми йдемо у парламент», – зазначив Руслан Калінін.