Економіка має працювати на все населення, а не на догоду десяти сімей. Про це розповів доктор економічних наук, банкір, член команди партії «Громадянська позиція Гриценка» Олександр Савченко в ефірі телеканалу «ZIK».

«Я робив розрахунки фінансових можливостей українців. У нас середнього класу – лише дев'ять відсотків! 90 відсотків українців – бідні, з них третина – дуже бідні, по суті живуть у злиднях. І лише один відсоток заможних людей, в яких доходи – понад 100 тисяч доларів на рік. І, звісно, є приблизно 10 сімей, які мають статки понад мільярд доларів. На яких і орієнтована економіка», – каже Олександр Савченко.

На його думку, існує два шляхи подолання бідності в країні.

«Перший шлях, який усім подобається, – щоб економіка дуже швидко зростала, а разом з ростом економіки зростали і середні доходи, зокрема й бідних, і середнього класу, і багатих. А другий шлях – перерозподілити доходи, щоб менше заробляли багаті. Зробити таку модель, щоб у перспективі новий створений ВВП розподілявся більш правильно, щоб більша частина йшла бідним, середньому класу, підприємцям, а менша частина прибутків йшла найбагатшим», – вважає Савченко.