Нещодавно лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко з робочим візитом приїхав до Полтави. На прес-конференції для представників обласних ЗМІ Анатолій Гриценко виділив ключові проблеми в Україні і розповів про шляхи їх вирішення.Відставка Генерального прокурора України Юрія Луценка


Клоунада, яка наразі відбувається серед правоохоронних органів, принижує українців. Більше її терпіти не можна. Війна прокуратури, САП, НАЗК, всі ігрища навколо Саакашвілі — це цирк.

Генеральний прокурор вийшов не тільки за межу моралі, а і за межу закону. Оприлюднення даних про офіцерів агентів, які працюють у кримінальному світі під прикриттям — це тяжкий державний злочин. Якби таке сталося у будь-якій іншій країні, прокурор негайно пішов би у відставку і за ґрати. Такий прокурор має піти. З таким прокурором країна жити не може.

Зовнішній борг України

Зовнішній борг, який набрала держава, перевищив 2 трильйони гривень. Якщо поділити цю суму на офіційну кількість населення, то кожна родина із 4 осіб має віддати понад 200 тис. грн. А уряд набирає нові кредити. Наступного року ця сума збільшиться на 15%, тому що гривню планують обвалювати до 30 грн за 1 долар. Я говорив нашим іноземним партнерам, щоби не давали кредити, бо тут їх все одно розкрадуть.

Міграція робочого населення України за кордон

Масово громадяни України виїздять в інші держави, причому з квитком в один бік. Робоче населення в Західній Україні майже «вимили» повністю. Поляки відкрито проводять ярмарки робочої сили в обласних центрах, гребуть всіх. Офіційно тільки в Польщі працює 1,2 мільйона українців.

Розмовляв з мером Львова Андрієм Садовим. Вони закупили нові автобуси, але немає водіїв. Вони їдуть в Польщу, де отримують 600-800 євро. Для Львова знайшли казахів, киргизів, які не знають мови, але хоча б знають правила дорожнього руху. Розмовляв з мером Києва Віталієм Кличком. У Києві 9 тисяч водіїв не вистачає.

Фахівців по всій Україні катастрофічно не вистачає. Ще два 2-3 роки таких тенденцій і в Польщі буде більше українців, ніж поляків. А у нас залишаться хворі, кволі і пенсіонери. З ким тоді підіймати країну? Це національна катастрофа. Як її зупинити? Її не зупиниш тим, що перекриєш кордон. Її можна зупинити стимулами, які треба створювати тут. Коли приймається бюджет, не потрібно показувати незрозумілі цифри. Уряд повинен брати певні зобов’язання. Наприклад, створити 900 тисяч нових робочих місць. Це цифри, за якими можна звітувати. І тоді 900 тисяч у Польщу не поїдуть, а може ще хтось повернеться. Крім того, за роботу повинна бути гідна оплата.Шляхи вирішення проблем


Не треба вигадувати підручники — шляхи вирішення таких проблем були придумані до нас. Потрібні глибинні зміни, що сприятимуть швидкій та ефективній модернізації України в усіх сферах суспільного життя. Вони мають базуватися на трьох ключових принципах:
1. децентралізація державної влади;
2. демонополізація економіки;
3. деполітизація силових і правоохоронних органів.

Ці три принципи, зафіксовані законодавчо і системно втілені в життя, дозволять нам досягти проривних результатів і якісних змін у відносинах держави з громадянами і бізнесом. Наслідком стануть зміцнення засад демократії та самоврядування, чесна конкуренція і прозорість, надійний захист прав і свобод, швидке зростання добробуту та якості життя громадян.

Проведення на цій основі системних реформ, яких потребує Україна, дасть змогу отримати позитивні результати в усіх сферах життєдіяльності суспільства і держави.

1. Функціонування економіки України на засадах вільної конкуренції і чесної змагальності; жорсткий контроль держави та суспільства за діяльністю природних монополій.

2. Формування умов реалізації найманої праці, які забезпечують добробут і високий соціальний статус громадянина, дають людині можливість накопичувати капітал і набувати приватну власність відповідно до отриманих законним шляхом статків.

3. Робоче місце і гідна оплата праці, а не пільги (допомога по безробіттю чи субсидії) від держави як основа економічної стабільності людини, родини і суспільства; надання адресної грошової допомоги найбіднішим верствам населення.

4. Високий платоспроможний попит населення як головний стимул розвитку внутрішнього ринку України, зменшення залежності національної економіки від коливань і криз на зовнішніх ринках.

5. Державна підтримка розвитку малого і середнього підприємництва з метою швидкого створення нових робочих місць, подолання бідності та безробіття, формування твердої основи і запоруки демократії в Україні — середнього класу.«Громадянська позиція» візьме участь у президентських і парламентських виборах


Партія «Громадянська позиція» має кандидата на чергові президентські вибори в Україні. Після кандидати від «Громадянської позиції» підуть на вибори до Верховної Ради. У парламенті співпрацюватимуть із політичними силами, які мають схожі програмні установки: «Самопоміч», «Демократичний альянс», «Європейська партія», «Народний контроль», «Рух нових сил», «Сила людей». Після Майдану час справжніх реформ було втрачено. Реформи повинні давати плюс і бути зрозумілими для людей. Далі ми не можемо втрачати час. Треба діяти, інакше ми можемо втратити країну.