14 березня лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко побував у Кропивницькому. Разом із головою обласної організації партії Олександром Жимінюком, він дав прес-конференцію у прес-клубі, під час якої розповів про три основні завдання своєї політичної сили та що привело його на Кіровоградщину.

– Ми проводимо по всій країні регіональні семінари з нашими партійцями та депутатами. Сьогодні у Кропивницькому відбудеться такий робочий семінар для представників чотирьох областей – Кіровоградської, Черкаської, Запорізької та Дніпропетровської. Націлюємо наших депутатів працювати чесно і відповідально, не спокуситися, не «повестися», тримати планку обіцяного. Так само партійців готуємо до активної роботи з людьми і активної участі у виборах, які попереду.

Ключовою темою свого виступу перед журналістами назвав майбутнє.

– Наша партія опозиційна, але я сьогодні свідомо не говоритиму про владу, тим більше не критикуватиму. Я думаю, що всі відчули життя по-новому, дехто вже встиг наїстися і хоче жити по-іншому – по-чесному, по-справедливому. Тому говоритиму про майбутнє.

Сьогодні партія «Громадянська позиція» сконцентрувалася на трьох основних завданнях.

– Працюємо за трьома ключовими напрямами. Перший – із громадськими організаціями і партіями демократичного табору, щоб ми підійшли до президентських виборів із одним кандидатом, а не десятьма, щоб серйозно говорити про перемогу, а не залишити чинну владу з олігархатом панувати ще п’ять років.

– Другий напрям – це формування команди, не на одні вибори, а років на десять для тяжкої , ефективної, часом небезпечної роботи. Бо перемога на виборах – це 10 відсотків зусиль, 90 відсотків – потім зробити обіцяне. В умовах, коли доведеться в декого щось забрати, когось посадити, коли вони володіють усім: мільярдами, структурами, навіть воєнізованими структурами, це буде непросто. Тому команда має бути міцною.

– Третій напрям – формування плану дій, який би був зрозумілий людям, який би дав перспективу країні, реалізація якого дозволила б здолати вкрай негативні тенденції, які зараз є.За словами Анатолія Гриценка, сьогодні складається критична ситуація, коли працездатне населення змушене масово виїжджати за кордон. Як наслідок, в Україні складно навіть знайти професійного водія і представників інших професій, які ще не виїхали.

– Ще кілька років такої тенденції, то не буде кому піднімати країну, залишаться тільки пенсіонери, або завзяті патріоти, але небагато…

Тож, головне завдання для влади прийдешньої – підняття добробуту кожної людини.

– Що людина хоче? Її не цікавить відсоток ВВП та інші намальовані відсотки. Людину цікавить впевненість в сьогоднішньому і завтрашньому дні, робота, гідна зарплата, потім гідна пенсія, можливість створити родину, житло, дати дітям освіту, не просто виживати, а цікавитися тим, що відбувається в світі, так, як це роблять в інших країнах.

На думку Анатолія Гриценка, досягти цього можна лише одним шляхом – підняттям економіки.

– Іншим шляхом вже йшли. Набирати боргів – це глухий кут, тепер уже немає кому їх віддати. Включити друкарський верстат, друкувати гривні – так само глухий кут. Тільки економічний підйом. А для цього - створення робочих місць. Потрібно буквально на руках носити підприємця, який бере на себе сміливість в складних умовах створювати робочі місця. Не тиснути, не оббирати на кожному кроці, не знущатись, а піднімати на руках. Щоб було робоче місце, і щоб було кому на ньому працювати. Це дві окремі задачі. От цим треба займатися. І, ясна річ, справедливий розподіл того, що заробляється – справедливе оподаткування, насамперед крупного бізнесу, і знищення олігархату як класу. Крупний бізнес - будь ласка, але для олігархату, який лізе на Банкову, лізе в Уряд, лізе в прокуратуру, СБУ, митницю, тут буде бар’єр. Інакше країна не має перспектив. От над цим ми зараз працюємо.Анатолій Гриценко також прокоментував появу в низці підпорядкованих владі районних газет статті про те, що він на посаді Міністра оборони розпродав майно «оборонки».

– Це не тільки тут, це по всій країні. І по каналам, і по сайтам, і всюди. Гриценко – корупціонер номер один, нищівник армії – номер один, торгаш – номер один. Я думав, що Порошенко, а виявляється, що Гриценко. Причин дві. Перша – останні опитування, про які Порошенкові повідомляють кожні два дні, показують, що він не виходить у другий тур президентських виборів, бо на другому місці – Гриценко після Тимошенко. І навіть партія «Громадянська позиція» на другому місці. За рівнем довіри прізвище Гриценка на першому місці, попри це нищення, а прізвище Порошенка – на дев’ятому. Друге – це ті покази, які я дав Генеральній прокуратурі. І якби Генеральним прокурором не був кум Президента, вже давно вони були б у суді. І Петро Олексійович знає, що коли він втратить владу, – сяде. І я це забезпечу. На превеликий жаль, армія, про яку йдеться в цих статтях, це спосіб заробітку грошей. Уже пишуть не тільки наші газети, а й «New York Times» й багато інших, як Президент заробляє на оборонних замовленнях, а потім туди (в АТО, – ред.) привозять на китайській основі типу медичні машини, які потрібно ремонтувати за рахунок Міноборони, бо вони нікуди не годні. Або його «Ленінська кузня» – випускає броньовані річкові катери. Кому вони потрібні на фронті?

Більше дивіться на відео: