На Львівщині триває процес вирішення питання із безкоштовним перевезенням пільгових категорій населення.

Депутат Львівської обласної ради Тетяна Бей ще у березні звернулася із депутатським запитом до голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки та до голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина про надання права безкоштовного проїзду для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

«Коли мені стала відома інформація про те, що діти-сироти, які проживають у Львівській області оплачують за проїзд у маршрутках і не користуються єдиним квитком, я дуже здивувалася, бо діти які проживають у місті Львові користуються правом на безкоштовний проїзд у межах міста. З проханням вирішити цю проблему у найкоротший термін я звернулася до очільників області», - розповідає Тетяна Бей.

На даний запит відреагували начальник служби у справах дітей ЛОДА Володимир Лис, скерувавши запит до комісії з питань охорони здоров’я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Львівської облради для вивчення та надання пропозицій щодо позитивного вирішення та комісії з питань ПЕК, транспорту, перевезень та зв’язку. Постійна комісія підтримала пропозицію депутата, зазначивши, що діти-сироти можуть використовувати єдиний квиток для безкоштовного проїзду у межах області.

Також обласна державна адміністрація звернулася до перевізників Львівської області винайти можливість здійснювати безкоштовне перевезення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на підставі пред’явлення Єдиного квитка в автомобільному транспорті загального користування на маршрутах міжміського сполучення.

Зважаючи на те, що всі відповіді позитивні, очікуємо у найближчий час на реальну можливість для дітей-сиріт їздити безкоштовно.

Нагадаємо, що згідно ст. 11. чинного закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» № 2342-IV від 13 січня 2005 року, для дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, що виховуються, або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах, передбачено єдиний квиток, який дає право на безплатне відвідування кінотеатрів, виставок, музеїв, спортивних споруд, безплатний проїзд у громадському міському (приміському) транспорті (крім таксі).