Відповідаючи на питання ведучої, чи можуть «людей Януковича», які все ще залишилися при владі в Україні, навмисне використовувати для підбурення політичної ситуації у країні, лідер партії «Громадянська позиція» Володимир Гірняк зазначив, що такий сценарій не виключений.

Своїми думками з цього приводу політик поділився в ефірі програми «Головне» у студії «Еспресо. Захід».

«У мене таке відчуття є. Стерненку дають сім років, а голову Окружного Адміністративного Суду Києва вже чотири рази не можуть примусово привезти до суду для дачі показів. Він за цей час ходить по ефірах, він виступає… Це абсолютно неприпустимі речі! На цей момент Конституційний суд України фактично скасовує правки, які ставлять під сумнів співпрацю України з МВФ і ми не можемо з цим справитися! Це – дуже велика проблема. Тому, власне, судова реформа в Україні назріла і перезріла», – підкреслив політик.

За його словами, ключовою помилкою було те, що відбір суддів йшов лише за формальними критеріями і не бралися до уваги їхні особисті якості.

«Суддів, яких зараз обирали, обирали суто за формальними критеріями і вони не відповідали, скажемо так, критеріям доброчесності. Там дуже багато питань виникає. Ці комісії, які обирають, мають бути більш незалежними. Звичайно, є й багато професійних суддів, однак такі судді, як Вовк, такі рішення Конституційного суду, такі рішення по Стерненку і деякі інші резонансні справи, дуже серйозно впливають на процес. Люди не довіряють цьому», – пояснив він.

Гірняк переконаний, що у таких кримінальних справах, як у справі Стерненка, люди відчувають несправедливість, що змушує їх виходити на вулиці.

«Оце відчуття несправедливості, яке зараз висить в українському суспільстві - воно насправді є дуже і дуже небезпечним», – підкреслив він.

Політик зазначив, що проєкт закону про обмеження повноважень суддів ОАСК – «це – не вирішення проблеми» судової системи в Україні, тому владі слід шукати більш комплексне рішення.

«Свого часу читав коментар президента Зеленського, мовляв, давайте ліквідуємо Конституційний суд України. Але немає юридичних шляхів, як це зробити. Тобто якщо ти хочеш, щось зробити, зроби це по закону, зроби правильно. Що треба зробити Зеленському? У першу чергу треба залучити фахівців. Хай би президент зібрав тих людей і вони б запропонували спільний шлях виходу зі ситуації. Тому що недовіра до районної адміністрації чи недовіра до депутата – це одна ситуація, а недовіра до суду – це інше. Суд приймає рішення іменем України. Це – остаточне рішення, яке може позбавити свободи, яке може позбавити власності, яке впливає на прихід іноземного інвестора. Це насправді визначальне питання. Це насправді визначальна реформа і вона завжди «буксувала». Зараз вона дійшла до якоїсь точки і цю ситуацію треба виправляти», – додав Гірняк.