Шостий апеляційний адміністративний суд задовольнив позов кандидата в президенти Анатолія Гриценка про визнання протиправною і недійсною постанову Центральної виборчої комісії України №376 від 22 лютого.

Це рішення суд прийняв на засіданні 28 лютого.

Постановою №376 роз’яснялися аспекти ведення передвиборчої агітації, зокрема, на підставі неоплачуваних договорів

«Ми довели, що ЦВК вийшла за межі своїх повноважень. Таким роз’ясненням вони хотіли через компенсацію витрат легалізувати роздачу готівки через «прокладку», тобто виборчий фонд перерахує кошти на громадську організацію, а вона повинна компенсувати нібито витрати на телефонний зв’язок, проживання, поїздки», – зазначив уповноважений Анатолія Гриценка в ЦВК Руслан Чорнолуцький.

Він додав, що цю постанову ЦВК не зобов’язані і не повинні застосовувати правоохоронні органи, бо ці роз’яснення не можуть бути обов’язковими ані для окружних, ані для дільничних виборчих комісій, ані для інших суб’єктів виборчого процесу.

«Ми виграли суд – він засудив ЦВК за спробу легалізувати піраміду підкупу голосів через нібито законні виплати «агітаторам» гаранта. ЦВК вийшла за межі своїх повноважень, почала вказувати правоохоронцям, мовляв, це не підкуп, а норма. Суд вдарив по руках їхній ЦВК – визнав її постанову незаконною і недійсною!», – прокоментував рішення суду Анатолій Гриценко у Facebook.

Раніше повідомлялось, що постанова №376, яку Центральна виборча комісія ухвалила 22 лютого, вперше в історії виборчого процесу фактично вивела передвиборну агітацію поза межі законодавства і спробувала узаконити підкуп виборців.