У середу, 18 квітня, в Ужгородському національному університеті відбулася лекція про Національну безпеку України, яку провів лідер партії «Громадянська позиція», доцент кафедри політології Києво-Могилянської академії – Анатолій Гриценко.

На зустріч із колишнім міністром оборони України прийшло чимало студентів. Так представники факультету історії та міжнародних відносин, інформаційних технологій, юридичного факультету послухали лекцію на важливу тему й отримали нагоду поставити власні питання.

У ході лекції Анатолій Степанович акцентував свою увагу на сучасних загрозах та шляхах їх локалізації. Перш за все він порадив усім присутнім прочитати текст Мінських угод: «Весь світ повторює мантру - Мінські Угоди потрібно виконати. Їм немає альтернативи. Однак, прочитавши їх, я одразу ж сказав: вони мертві, виконати їх неможливо», - зауважив лектор. За словами Анатолія Гриценка, загроза підписаного документу полягає в поділі України та подальшому її зникненні. Він зауважує, що з виконанням вимог сучасна Україна зникає з карти, або ж, іншими словами, розділиться на чотири частини: Крим, ДНР, ЛНР та неокуповані території.


Окрім недовершеності Мінських угод, Анатолій Степанович розповідав про ряд проблем, у яких живе нинішнє українське суспільство. Зокрема наголосив, що чималої стурбованості викликає міграція населення в пошуках кращого життя.

«У жодного з нас немає довіри до суду, не гарантований захист наших прав, свободи та власності, через це країну покидають величезними темпами. Це також загроза національній безпеці. Виїжджають мільйонами в рік і якщо таку тенденцію не зупинити, не буде з ким піднімати країну», - наголосив Анатолій Гриценко.


Шукаючи шляхи для вирішення гострих проблем, Анатолій Степанович запропонував увазі студентів проект, в якому йдеться про відповідальність та покарання за незаконні дії та зловживання повноваженнями. Лектор наголосив, що відповідно до цього проекту, якщо суддя, слідчий чи прокурор взяв хабар і наслідком стало прийняття неправосудного рішення, для них буде передбачено покарання: довічне ув’язнення, без права амністії або помилування та повна конфіскація майна родини.

Анатолій Гриценко розповідає, що не всі знаходять даний проект гуманним, але запевняє в його ефективності. Окрім вищезазначеного, Анатолій Степанович вважає, що нам є чому повчитися у Заходу – витримці, соціальним стандартам та низькому рівню корупції, після чого навів приклади з власного життя.


Завершив спілкування зі студентами лектор словами: «Той хто хоче - шукає шляхи, а хто не хоче - вигадує причини та створює нам загрози у всіх сферах». Опісля лекції усі охочі мали можливість поставити питання поважному гостю, на які він радо відповідав.

За матеріалами УжНУ