Як знайти бізнес-партнерів у Європі, почати власну справу та витримати конкуренцію на ринках ЄС. Про це і не тільки говорили у Луцьку на семінарі організованому представництвом ЄС в Україні.

Спочатку аудиторії розповіли про можливості веб-платформ, за допомогою яких можна представити свою організацію, знайти партнерів або ж ринки збуту за кордоном.

Про власний досвід пошук партнерів у ЄС і специфіку ведення бізнесу за межами України розповів Сергій Чуріков. Він очолює компанію «Європейський стандарт - Україна», яка вже 11 років працює на ринку Польщі, спеціалізується на електромонтажних роботах та монтажі металоконструкцій. Минулого року експорт компанії сягнув 35 мільйонів гривень. Підприємство дало роботу більше ніж сотні українців.

«Є два шляхи побудови бізнесу в Європі: пошук локального партнера, або самостійне просування організації. Ми пішли простішим шляхом - знайшли локального партнера, який нам підходив і був зацікавлений у нашій роботі. Знайти таку юридичну особу публічного права дуже важливо, адже це відкриває додаткові можливості. Наприклад, дешеві кредити, які, на відміну від України, є у Польщі», - каже Сергій Чуріков.

Бізнесмен підкреслює, як важливо для компанії знайти фахового менеджера, бухгалтерів та юристів. Каже, ліпше працювати на умовах аутсорсингу. Так працює Європа.

«У процесі пошуку партнерів перевіряйте інформацію про них. Укладаючи угоду прописуйте умови надання в подальшому рекомендації вашому підприємству. Націлившись на бізнес у Європі будьте готовими до високої конкуренції, вищих, ніж в Україні податків, фрагментарної бюрократії. Проте якщо ви хочете навчитися чогось нового, то це можна лише в умовах європейського ринку. Якщо ж ви обирете Росію чи Білорусь, то будете тупцюватися на місці, там вас нічого нового не навчать», - вважає спікер.Слухачі семінару цікавились, як в подальшому планує розвиватися підприємство «Європейський стандарт - Україна».

«Нині ціна робочої сили у Польщі настільки виросла, що нам стало невигідно вести виробництво там. Тож ми створюємо виробничу площадку в Україні. Будемо виготовляти і ремонтувати конструкції тут і перевозити їх туди. В умовах ринку ЄС треба бути дуже гнучким», - підсумовує Сергій Чуріков.