В Україні необхідно змінити основні функції Національного банку. НБУ має орієнтуватись на підтримку економічного зростання, створення робочих місць, цінову і фінансову стабільність без криз.

Про це під час поїздки у Полтаву заявив кандидат на посаду голови Національного банку за президентства Анатолія Гриценка Олександр Савченко.

«Завдяки правильній роботі  банківської системи економіка зростатиме темпами у 8-10%. Кредит має стати дешевим для людей і бізнесу. Зараз ставки на доларові кредити 9-10%, в гривні – 20% для бізнесу, а для людей – взагалі шалені, на рівні ломбардів - під 35%. З цим треба боротися. Я знаю, як протягом року це змінити. Середні ставки по кредитах мають бути 6-7% в доларах, 9-10% в гривні», - сказав Савченко.

Він додав, що необхідно створити умови, щоб Україну заходили інвестиції. Економіст зазначив, що у 2018 році прямі іноземні вклади в реальний сектор економіки дорівнюють 1,4 мільярди доларів, тоді як в 2005 році було десять мільярдів.

«Запропонуємо зменшення податкових зборів із українців. Тобто, навантаження на виплату зарплати знизимо з 41,5% до 30%, податок на доходи — з 15 до 10%», - відзначив Олександр Савченко.

Економіст запевнив, що буде взято під контроль спілкування малого бізнесмена з усіма державними структурами.

«Працюватиму, щоб міжнародні організації надавали кредити не Нацбанку чи державі, а малому і середньому бізнесу під низькі ставки на довгий термін. Зараз на це з бюджету йде 16 мільйонів, а наприклад, у Німеччині це 30 мільярдів євро. Наполягатиму, щоб в Україні таке кредитування сягнуло мільярда доларів», - підкреслив Савченко.

Нагадаємо, 11 лютого кандидат у президенти Анатолій Гриценко представив свою кандидатуру на пост голови Національного банку України.