Свою владу мешканці Самарівської об’єднаної територіальної громади, що на Волині, обрали у квітні цього року. Представники політичної партії "Громадянська позиція" здобули неабияку підтримку населення. Із 22 мандатів у раді 10 належить представникам цієї політсили.

Заступником голови Самарівської ОТГ став теж висуванець "Громадянської позиції" Віталій Тарасюк.Загалом до складу Самарівської ОТГ (Ратнівський р-н) входить чотири сільради: Самарівська, Залухівська, Межиситівська, Самари-Оріхівська. Проживає тут майже 8 тисяч мешканців. Громада - прикордонна, межує з Республікою Білорусь. Це також край лісів і озер, який має великий рекреаційний потенціал.

До об’єднання сукупний бюджет сільських рад складав 645 тисяч гривень на рік. Тепер, каже заступник голови ОТГ Віталій Тарасюк, якщо порахувати ПДФО з працівників прикордонної служби, які тут працюють, то лише ця сума вже перевищить нинішні надходження. Самарівці кажуть, їм обіцяли, що у нові бюджетні відносини з державою вони вступлять з 1 липня, а нині вже йдеться про 1 січня 2018-го. Де брати кошти на утримання доріг, ремонт дахів, опалення і все інше, думають вже. Пишуть проекти на фінансування з Фонду Регіонального Розвитку, а також міжнародні гранти.

Великі сподівання у Самарівській ОТГ покладають на те, що у прикордонну громаду тягнутимуться серйозні інвестори. Зокрема, дослідження озера Оріхове, яке за площею сягає 600 гектарів, показали, що тут знаходяться великі поклади сапропелю. Експерти кажуть, що його тут можна видобувати кілька десятків років. Поблизу озера - комплекс споруд, які колись планувалось використовувати під фермерське господарство. А нині вони стоять пусткою, чекають господаря. Депутати кажуть, що вже надцять разів сюди приїздили підприємці і цікавились цим об’єктом, але далі розмов справи чомусь не пішли, хоча в раді серйозні наміри інвестора готові підтримати.Загалом на території громади - 11 озер. На більшості з них можна розвивати туристичну інфраструктуру.

Також на території громади - великі площі болотного фонду. Вже є ініціатива щодо встановлення там сонячних батарей.

Однак, крім можливостей, обов’язків у лідерів новоствореної громади додалося теж в рази. Погана інфраструктура, понівечені дороги, зруйновані будинки культури, велика кількість ФАПів, яку точно доведеться оптимізувати…

У селі Залухів приміщення котельні будуть реконструювати під гімнастичний зал. Проект був виготовлений ще у 2008 році, а нині його переглядають, бо вважають, що закладена тоді вартість значно перевищує реальні цифри навіть 11 років по тому.

У Межиситі аварійний будинок культури. «Навіть ремонтувати нема що, то будемо робити проект і зводити повністю новий», - каже Віталій Тарасюк.

«Якщо не буде будинку культури, то не буде й села. Нам не потрібно великого приміщення клубу, але треба нормальний зал, бібліотеку і кімнатку для невеличкого етногафічного музею. Дуже сподіваюся, що спільними зусиллями ми досягнемо мети», - додає староста села Межисить Ірина Гурич