Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект про Вищий антикорупційний суд. Створення подібного суду необхідне Україні, але прийнятий документ лише формулює основні позиції. Аби орган повноцінно запрацював, потрібен додатковий законопроект.

Лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко відзначив, що такий суд – найважливіший елемент всієї антикорупційної інфраструктури, про що він сказав під час прес-конференції в Херсоні.

«Наша позиція чітка: якби ми були у парламенті, то голосували б «за». Антикорупційний суд – останній, найважливіший елемент всієї антикорупційної інфраструктури, яка вже створена. Це – Національне антикорупційне бюро, Спеціалізована антикорупційна прокуратура, Державне бюро розслідувань, Національне агентство з питань запобігання корупції. Чому це важливо? Бо цей суд повинен розглядати справи тільки посадовців найвищого рівня, щоб у людей було відчуття справедливості, що саджають і тих, хто на найвищих щаблях порушує закон, вчиняє злочини. Щоб їх негайно притягали до відповідальності. Зараз такої справедливості люди не відчувають», - сказав Гриценко.


Він додав, що Петро Порошенко прикривав своїх соратників, затягуючи створення суду.

Серед основних моментів, які є у законопроекті: ключову роль у доборі антикорупційних суддів мають міжнародні експерти; на посади зможуть претендувати судді, адвокати і науковці; антикорупційний суд займатиметься виключно справами топ-корупції та діятиме як суд першої інстанції.

Але є й великий мінус: ухвалений закон тільки описує Вищий антикорупційний суд, але не створює його. Аби орган повноцінно запрацював, президент повинен подати, а парламент ухвалити ще один законопроект, який передбачає власне створення суду у Києві.

На думку Гриценка, реально суд запрацює вже після Петра Порошенка. Навіть за умови прийняття другого закону, будуть потрібні конкурси, відбори, треба буде знайти будівлі, прописати бюджет.

«Але це не повинно нас засмучувати. Ті, хто здійснив тяжкі злочини, нікуди не дінуться. Їх дістануть потім», - впевнений лідер «Громадянської позиції».