Анатолій Гриценко закликав президента Зеленського скасувати Указ, яким Петро Порошенко утворив Воєнний кабінет. На його думку, цей Указ руйнує вертикаль єдиноначалля і персональної відповідальності військових командирів і ставить під загрозу відбиття масштабної агресії з боку Росії.

Про це лідер партії «Громадянська позиція» заявив на сторінці у Фейсбук.

«Пропозиція #2 - негайно скасувати Указ Президента України #139/2015 від 12.03.2015р., який руйнує вертикаль єдиноначалля і персональної відповідальності військових командирів і ставить під загрозу відбиття масштабної агресії, в разі якщо ворог її розпочне.

Суть? Цим Указом Петро Порошенко утворив Воєнний кабінет, якому дав повноваження узгоджувати проекти бойових наказів до командира бригади, командира полку і навіть командира окремого батальйону включно.

Що це означає? Це означає, що якщо ворог піде в наступ, або розвідка повідомить про підготовку можливого наступу, то відповідний командир у секторі/на ділянці відповідальності цим Указом позбавлений права і з нього знято персональну відповідальність за підготовку плану бойових дій і видання відповідного бойового наказу. В усіх арміях світу це робить командир безпосередньо на полі бою і відводиться йому на планування і видання бойового наказу біля 6 годин, або ж командир діє негайно, якщо того вимагає ситуація.

Указ Порошенка визначає, що проект плану бойових дій командир має направити до Києва (час, таємність!), там його вивчать якісь робочі групи апарату РНБО (час, таємність!), потім скликається засідання Воєнного кабінету, переважно цивільні посадовці чисельністю 11+ осіб (час, таємність!), проект розглядається, голосується, затверджується простою більшістю голосів (час, таємність, непрофесійність, взагалі маразм, уявляєте - єдиний хто в тому кабінеті розуміється у плануванні бойових дій - це начальник Генштабу, решта не мають ні військової освіти, ні досвіду планування бойових дій, тим не менше тіпа обговорюють і реально голосують - глава АП, секретар РНБО, міністри закордонних і внутрішніх справ, голова СБУ, головний прикордонник, прем’єр... і навіть спікер парламенту!).

Підсумок: поки бойові документи (а це десятки схем, карт, таблиць, розрахунків, усе таємне) доставлять до Києва, поки їх вивчать люди, далекі від реальної обстановки на фронті, поки підготують і зберуть на засідання Воєнний кабінет (топ-чиновників на чолі з президентом), поки обговорять і проголосують, - ворог за цей час 1) знатиме вже про наші плани, 2) прорве фронт і захопить дві-три області. Тож цей дурний і по суті своїй злочинний Указ має бути скасований!» - написав Анатолій Гриценко.