В першу чергу треба відключити від захищених урядових мереж нардепів, суддів, прокурорів, слідчих, приватних підприємців та інших осіб, які не мають жодного відношення до президентської та урядової вертикалей державного управління.

Про це лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко заявив у Фейсбук.

«Пропозиція #7 - провести поіменну інвентаризацію усіх абонентів захищеної системи урядового зв‘язку, насамперед урядових мереж «200» і «100». Це завдання для Уряду спільно з Державною службою спецзв‘язку та захисту інформації (ДСТЗІ).

Після інвентаризації ДСТЗІ має відключити від урядових мереж:

- народних депутатів (крім спікера і голови Комітету з нацбезпеки і оборони);
- суддів, прокурорів і слідчих, в тч з новоутворених антикорупційних органів;
- приватних підприємців/банкірів та інших осіб, які не мають жодного відношення до президентської (як Верховного Головнокомандувача) та урядової вертикалей державного управління.

Так само відключити прямі безномерні канали зв‘язку з президентом тих посадових осіб, які мають працювати і приймати рішення виключно на основі Закону, без жодних зовнішніх впливів, без чужих вказівок чи «порад», в тч з президентського кабінету. Йдеться про керівників ГПУ, НАБУ, САП, голів вищих судів та ін. Стадіон - так стадіон, незалежні гілки влади - так незалежні.

А депутати нехай пишуть і приймають закони, а не видзвонюють через урядові мережі податківців, митників, прокурорів і суддів, лобіюючи свій чи чийсь приватний інтерес.

І ще один побічний плюс від впровадження цієї пропозиції - зменшиться обсяг роботи відповідного підрозділу ДСТЗІ; значить, більше людських і фінансових ресурсів можна буде спрямувати на протидію технічній розвідці агресора і на кібербезпеку державних мереж», – зазначив Анатолій Гриценко.