Ліміт витрат на виборчу кампанію дозволить молодим та справжнім партіям мати змогу конкурувати з олігархічними політичними проектами.

Про це заявив лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко під час зустрічі з представниками спостережної Місії ОБСЄ в Україні.

Представники Місії, на чолі з Послом Альбертом Йонасом, розповіли про свої завдання, що стосуються спостереження за прозорістю та демократичністю виборчого процесу. Також сторони обговорили порушення під час президентської виборчої кампанії та можливості їхнього попередження у майбутньому.

«Олігархи витрачають на вибори десятки мільйонів доларів. Медійний та фінансовий ресурс, який вони витрачають на свої політичні проекти, неспівставний з можливостями справжніх партій. Тому необхідно обмежити витрати на рекламу під час кампанії. 100 тисяч доларів достатньо, аби всі партії були у рівних можливостях. Також потрібно знизити прохідний бар'єр у Раду до трьох відсотків. Це дозволить молодим партіям потрапити до парламенту», – пояснив Гриценко.

Команда «Громадянської позиції» та представники Місії ОБСЄ домовилися про співпрацю під час виборчої кампанії до Верховної Ради.

Додамо, що необхідні поправки щодо зниження прохідного бар'єра до парламенту та обмеження витрат на виборчу кампанію подані до проекту Виборчого Кодексу представниками команди «Громадянської позиції».