Лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко закликав Петра Порошенка скликати РНБО через рішення президента РФ Володимира Путіна щодо спрощення видачі російських паспортів жителям окупованих територій Луганської та Донецької областей. Також він вважає, що взяти участь у засіданні органу має новообраний президент Володимир Зеленський. Про це Анатолій Гриценко написав на своїй сторінці у Facebook.

«Попри поразку на виборах, Порошенко залишається главою держави. Його обов'язок – захищати інтереси України до останнього дня на посаді. Переконаний, Порошенко зараз має невідкладно скликати засідання РНБО, я би рекомендував – із запрошенням на засідання і новообраного президента Зеленського.

Путінський указ про спрощену паспортизацію в ОРДЛО – це нова реальність і нова загроза цілісності України.

Так, відкрито брутально-провокаційні дії Кремля посилюють правову/юридичну позицію України в очах світової спільноти, але нам з Вами від того не легше. Бо якщо російські паспорти отримає більшість наших громадян в ОРДЛО, то реальна деокупація територій стане практично неможливою і може бути відкладена на кілька десятиліть.

Щоб унеможливити цей небезпечний сценарій, РНБО має запропонувати комплекс дій для української влади у тісній координації з нашими зарубіжними партнерами. Політичних, правових, дипломатичних, інформаційних, оборонних, а головне – санкційних дій.

Зупинити Путіна в його планах і намірах можуть рішучі солідарні дії міжнародної спільноти. Насамперед дії санкційного характеру – проти найближчого оточення Путіна, а якщо це не допоможе, то наступним кроком – і проти Путіна особисто. І діяти треба невідкладно», - зазначив Анатолій Гриценко.