Чим ближче до виборів, тим більше бруду прагнуть вилити конкуренти на фаворита виборчих перегонів та лідера довіри українців.

Дежавю по-українськи: чим менше часу залишається до початку виборів Президента, тим чорнішими стають технології. При чому, застосовують їх в першу чергу до тих, на кого не має реального компромату і хто претендує на перемогу на виборах.

Як і 4 роки тому, «Громадянська позиція» та її лідер Анатолій Гриценко стали мішенню для атак нечесних конкурентів та політтехнологів. У соціальних мережах технологи створюють сторінки й групи, за допомогою яких прагнуть очорнити ім’я Анатолія Гриценка, а проплачена армія ботів продовжує фабрикувати нові і нові фейки. Однак, розуміючи неминучість поразки на майбутніх виборах, замовникам цього замало: вони найняли піар-агенцію, яка мала за гроші розмістити чорнуху на Анатолія Гриценка та «Громадянську позицію» на сторінках популярних інтернет-видань. Днями телефони полтавських редакцій у буквальному сенсі обривала замовниця зі столичної агенції, яка за чималі гроші пропонувала розмістити замовний матеріал проти Анатолія Гриценка.

«У приватних бесідах, редактори підтверджують нам, що такі пропозиції надходили і продовжують надходити. До честі журналістів полтавських ЗМІ, більшість відмовляється брати подібні публікації, оскільки розуміють, що вони написані без жодного реального фактажу і є грубим порушенням усіх журналістських норм і стандартів. Ми промоніторили інтернет-простір, зазначену публікацію оприлюднило лише пару маловідомих видань, та й то з інших регіонів. Водночас жодне із провідних полтавських видань не розмістило чорнуху», — зазначає голова Полтавської обласної організації партії «Громадянська позиція» Василь Перепелиця.


Василь Перепелиця, голова Полтавської обласної організації партії «Громадянська позиція»

«Вже зараз очевидно, що кампанія буде вкрай брудною. Занадто високі ставки в тих, хто будь-якою ціною намагається втриматися при владі. Але, є й позитивні моменти. По-перше, полтавські журналісти схоже розуміють, що таке порядність і професіоналізм. І це вселяє надію в те, що медіа відіграють дуже важливу роль під час виборчої кампанії і стежитимуть за тим, щоб вони відбувалися по-правилах. А по-друге: агонія конкурентів свідчить про те, що наша перемога вже близько. А відтак, нечесні методи й технології, спроби підкупу й тиску, замовні матеріали в медіа, підуть в небуття», — зазначає Василь Перепелиця.

Тим часом у мережі Facebook небайдужі українці створили сторінку Гриценко анти-фейк. На ній користувачі соцмережі розвінчують міфи та фейки, які продукують конкуренти проти лідера «Громадянської позиції» та фаворита виборчих перегонів.


Сторінка «Гриценко анти-фейк» у Facebook

Коментуючи чергову порцію нісенітниць та фейків на свою адресу, сам Анатолій Гриценко лаконічно резюмував: «Вони мене не зупинять!»

«Відчайдушно, безбашенно, масштабно, не шкодуючи шалених коштів — Вони працюють). Не збирався писати цей пост, врешті вирішив: напишу, з однією лише метою — Вас заспокоїти і надихнути правдою.

Бо отримую щодня десятки-сотні стривожених повідомлень: пане Анатолію, в усіх областях розгорнута нова, чергова хвиля з Вашої дискредитації, місцеві газети вже залиті фейками і брудом, місцевим каналам теж вказано зарезервувати час для «відео про Гриценка», цього разу про «розпродаж землі в Кончі-Заспі», його от-от «допишуть» і одразу заллють в усі ефіри, треба давати якісь пояснення!», — написав на власній сторінці Анатолій Гриценко.

«Порошенко не перший, хто мріє закрити мені рота, до нього команду «фас» прокурорам давали Янукович і Ющенко. Результат, і він добре відомий Порошенку, Луценку, Матіосу — кілька рішень судів вищих інстанцій, які набрали законної сили, які є обов’язковими до виконання, і які чітко стверджують, що всі дії Міноборони в межах законних повноважень і були законними. Крапка. Наостанок — нам з Вами усім раджу набратися сил і витримки, бо це лише початок. Вони бояться правди і прозорості як вогню. Вони думають, що брудом і фейками вони мене залякають, дискредитують і зупинять. Не зупинять!»- написав Анатолій Гриценко на сторінці у Фейсбук, де навів конкретні факти на противагу брудним та маніпулятивним замовним матеріалам від конкурентів.

Прес-служба Полтавської обласної організації політичної партії «Громадянська позиція»