28 березня 2018 року у Рівному представництво Фонду Фрідріха Науманна За Свободу в Україні організувало та провело черговий семінар для представників політичних партій та громадських організацій на тему: «Підготовка до виборчої кампанії. Технологічні та практичні аспекти організації ефективної командної роботи».

Участь в роботі семінару також взяли й представники політичної партії «Громадянська позиція» з Рівненської та Волинської областей. Практичні поради учасникам дав політтехнолог, експерт з виборчих технологій Микола Філонов.

Лектор акцентував увагу присутніх на електоральних вподобаннях населення щодо провідних політиків держави та політичних партій. Були продемонстровані, проаналізовані та обговорені останні соціологічні опитування. Микола Філонов розповів, як працювати ефективніше в умовах обмеженого фінансування.

Учасники семінару розглянули також важливі аспекти організаційної роботи штабів та ведення агітаційної роботи. Окрема увага була надана протидії фальсифікаціям на виборах та відповідальності за підкуп виборців.На запрошення Фонду Науманна в роботі семінару взяв участь Голова Координаційної Ради політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Степанович Гриценко. Він поділився своїм досвідом участі у виборчих кампаніях, порадив на чому в першу чергу необхідно сконцентрувати свою роботу. Дав оцінку політичної ситуації в країні, розповів про поєднання зусиль з іншими демократичними партіями, окреслив завдання та визначив напрями діяльності на найближчий час.«Якщо ще років три ми отак вайлувато подивимось на ці процеси збоку, то не буде з ким піднімати цю країну. Ще у 2009 я підготував Конституцію Порядку. Ключове у цьому документі - прибрати двоголовість виконавчої влади. Зараз у нас два уряди: президентська вертикаль і вертикаль Кабміну. Інколи ще підключається РНБО. Я запропонував Президентську модель, не канцлерську, як пропонувала Тимошенко, коли ключова фігура це прем'єр, а саме президентську. Бо тут пряма відповідальність. Обіцяв - роби, а не зливаєш прем'єрів, а сам лишаєшся білим і пухнастим. У пакеті конституції - також скорочення терміну до 4 років і для Президента і для Парламенту, спрощення процедури імпічменту. Олігархату вигідно мати свої долі і вибирати прем'єра у парламенті. Я не хочу, щоб олігархи мали такі квоти, я хочу, щоб ці квоти мав народ, бо президента обирає народ», - резюмував Анатолій Гриценко.