Олексій Гриценко, член команди “Громадянської позиції”, активіст "Автомайдану", виступив 21 червня на мітингу під стінами Верховної Ради. Мітингарі вимагали змінити виборче законодавство. Зокрема, усунути вибори в мажоритарних округах на користь виборів за відкритими списками.

“Мова не про політику, а про обіцянки влади, - зазначив Олексій Гриценко. - У Коаліційній угоді вона зобов'язалася змінити закон про вибори вже в першому кварталі 2015-го”.

На думку Гриценка, виборче законодавство — першопричина корупції в країні.  Закон виписаний так, що стимулює прихід до влади саме корупціонерів, які потім призначають на посади таких самих корупціонерів.

“У результаті рішень парламенту та Кабміну (зокрема кадрових) люди недоотримують ліки в лікарнях, бо представники медичної мафії перебувають майже в кожній політичній силі, - каже Гриценко. - Поліція не розслідує злочини, як от у Коцюбинському під Києвом, де захисників лісу б'ють і спалюють їхні автомобілі. Усе це — через несправедливі вибори”.

21 червня представники опозиційних сил вийшли під Верховну Раду та Адміністрацію Президента з вимогою змінити законодавство. Зокрема — запровадити вибори за відкритими списками, скасувати депутатську недоторканість, оновити склад Центральної виборчої комісії, ухвалити закон про імпічмент Президента тощо.