На початку наступного року закінчуються повноваження керівника НАБУ, а крім того, вже півтора року немає керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Ці речі пов'язані, тому що в Офісі Президента намагаються реалізувати тотальний контроль над всіма ключовими держструктурами. І це серйозний сигнал, зокрема для американських партнерів.

Про це заявив лідер партії «Громадянська позиція» Володимир Гірняк у прямому ефірі програми «Борковський & Валевська. Політика», передає «Еспресо. Захід».

Володимир Гірняк додав, що чинний керівник НАБУ Ситник не може бути переобраний на новий термін. Відтак це означає, що має бути не лише новий керівник, а й створена нова конкурсна комісія. Проте, за його словами, нині в Україні завалена конкурсна система в принципі й не існує прем’єр-міністра як такого, а є виконавець волі президента.

«Шмигаль дозволив собі «по бєспрєдєлу» ліквідувати членів наглядової ради НАК «Нафтогаз» на один день, а в той час змінив голову правління, який мав би бути погоджений цією ж наглядовою радою. А потім ту ж наглядову раду повернув назад», – нагадав Гірняк.

Нагадаємо, у квітні Кабмін звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК «Нафтогаз» і призначив замість нього Юрія Вітренка (ексміністра енергетики). Разом зі звільненням Коболєва було звільнено наглядову раду «Нафтогазу», виключною компетенцією якої було звільнення голови «Нафтогазу». У «Нафтогазі» звільнення Коболєва й тимчасове відсторонення наглядової ради компанії назвали поверненням до ручного управління держкомпаніями. 8 вересня у Кабміні підтвердили відставку трьох незалежних членів наглядової ради НАК «Нафтогаз України».