Зараз певна частина політиків та громадян України вважають Крим абсолютно втраченим, але це неправильна позиція.

Таку думку висловив лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко в ефірі запорізького телеканалу TV-5.

Він вважає, що Крим має бути наступним етапом після Донбасу, але вже зараз є частина людей в усіх регіонах країни, які внутрішньо «махнули рукою» на окупований півострів.

«Це неправильно. Ніхто не має права у третьому тисячолітті силою забирати чуже, бо тоді на тому закінчиться міжнародний порядок та міжнародне законодавство. Ми не повинні під тиском просто так віддавати свої території. Хтось готовий і Крим, і окуповану частину Донбасу віддати. А завтра Запоріжжя, а післязавтра Дніпро, а де тоді межа?», - питає Гриценко.

Він додав, що такі думки виникають, бо Мінські угоди, на підписання яких пішов Петро Порошенко, за кадром були схвалені за умови, що Крим вже російський.

«Не за кадром в цих угодах немає жодного слова про Крим. Навіть розуміючи, що це буде через рік-п’ять, але навіть взагалі слова Крим там немає», - каже Гриценко.

Лідер «Громадянської позиції» відзначив, що у проекті мирного плану, розробленому за участі «Громадянської позиції», перше речення та ключова мета звучать так: Україна має повернутись у межі визнаних кордонів станом на лютий 2014 року, включаючи Крим.

«Оце базова мета і Крим віддавати ніхто не буде», - впевнений Гриценко.