Військовий експерт, член команди «Громадянської позиції» та радник президента Володимира Зеленського з питань безпеки і оборони Іван Апаршин відмовлятиме нового главу держави від референдуму щодо НАТО. Про це він заявив в ефірі телеканалу ZIK.

«Немає сенсу сьогодні проводити референдум щодо НАТО. Він нам нічого не дає. Давайте ми спочатку пройдемо цей шлях, реалізуємо план співробітництва Україна – НАТО під егідою комісії Україна – НАТО, який за формою є якраз приблизно, як план ПДЧ (План дій щодо членства в НАТО). І коли ми будемо як країна готові, то ми не будемо просити, щоб нам «надали можливість», ми скажемо: «Ми готові. А чи готові ви нас прийняти?» - сказав Іван Апаршин.

Апаршин зазначив, що в України мають бути такі аргументи, щоб у НАТО не було навіть сумнівів, що країна готова до вступу в цю організацію. Він нагадав, що лише 4 країни-члени НАТО пройшли через референдум.

«Я не буду його (Зеленського. - ред.) переконувати вступати в НАТО. Я буду переконувати його, що в нас немає іншого шляху, щоб захистити інтереси України, ніж членство в системі колективної безпеки, хто б що сьогодні не доводив», - сказав він.