З 1 по 3 грудня в Амстердамі тривав з'їзд Альянсу лібералів і демократів за Європу. Україну представляли три делегації: партії «Громадянська позиція», «Європейської партії України» та «Сили людей».


На фото - делегати від "Громадянської позиції": Сергій Чуріков, Ігор Новосад, Анатолій Гриценко, Володимир Гірняк, Вадим Супрунов

АЛДЄ - це об'єднана європейська партія ліберальних демократичних сил, що представлена другою фракцією в Європарламенті, яка має 5 єврокомісарів, 8 прем'єр-міністрів. Під час з'їзду в Амстердамі переобрали керівників Альянсу, а також підтримали резолюцію з вимогою виборчої реформи в Україні.

«Європа проти гречкосійної мажоритарки на виборах до українського Парламенту», - ділилися враженнями від обговорення проекту резолюції її автори - партійці «Громадянської позиції». Отже, АЛДЄ підтримали резолюцію саме в такому варіанті, який запропонувала «Громадянська позиція». Від української влади Європа вимагатиме провести реформу на користь пропорційної виборчої системи з відкритими списками. Окрім того, в Європарламенті відбудуться дебати з цього питання, що стане хорошим інформаційним приводом для європейських ЗМІ.

«Є дуже гарна новина, що ще раз переобрався президент АЛДЄ Ганс ван Баален, який на зустрічі у вузькому колі підтвердив, що є прихильником того, що Україна має європейську перспективу, як член європейської комісії. Вони підтримали нашу пропозицію з вирішення східного конфлікту. Тобто спочатку перекрити кордон, вивести російські війська і лише потім проводити вибори на нині окупованих територіях. Відбулися вибори і віце-президентів. Ними стали - Йоанна Шмідт - великий прихильник України (як і практично вся платформа «Nowoczesna»), Ільхан Кучук від Болгарії. Усі ці люди є нашим лобі в середині АЛДЄ. Крім того, робота з'їзду - це ще й робота в кулуарах. Фондом Фрідріха Науманна були організовані вузькі зустрічі. В тому числі з новообраними депутатами Бундестагу від «вільних демократів». Вони висловили дуже велику підтримку територіальної цілісності України, вони знають про нашу злодійкувату владу і шукають рішення для того, щоб вплинути на цей процес», - ділиться враженнями учасник з'їзду АЛДЄ, голова Волинської обласної організації партії «Громадянська позиція» Сергій Чуріков.


На фото - Сергій Чуріков та Йоанна Шмідт

«Вони говорять просто: ви хочете йти у Європу, ви прийняли певні рішення. Так Європа - це не просто якийсь спільний простір. Ключове питання Європи це - values - цінності. Цінності демократії, цінності прав людини, цінності свободи слова, боротьба з корупцією. Ми повинні рухатись в Європу не тільки територіально, а й ментально. І влада теж повинна змінюватися. По-друге, вони готові допомагати нам у боротьбі з нашим зовнішнім ворогом - Російською Федерацією. Мій колега з Волинської обласної організації партії «Громадянська позиція» Сергій Чуріков привіз з собою 30 значків із зображенням Криму. Питання Криму треба підтримувати і постійно про це говорити. Адже це не тільки наша проблема - це чорна пляма в міжнародному порядку. Так от, коли делегати з'їзду бачили у нас значки «Крим - це Україна», підходили до нас і таким чином у нас починалося спілкування. Навіть представники делегації з Росії підійшли і ми їм теж вручили цей значок. І вони його вчепили. Розібрали усі і нам довелось навіть свої віддавати», - каже Володимир Гірняк, заступник голови Львівської обласної ради, член команди «Громадянської позиції».


На фото - делегати від партій «Громадянська позиція» та «Сила людей»

«Ми допомагаємо нашій владі виконувати свої обіцянки і нічого більше», - каже член Координаційної Ради партії «Громадянська позиція» Ігор Новосад, - Ми провели масу зустрічей з представниками партій багатьох європейських країн - членів АЛДЄ, де ми говорили про ситуацію в Україні, доводили до їх свідомості інформацію про реальний стан справ на Сході України, про загрозливий, і вже не тільки для України, рівень корупції в Україні та причетність топ-керівництва держави до цієї корупції. Я особисто подякував Прем'єр-міністру Люксембургу за його тверду позицію у підтримці України, яку він висловлює з початку агресії Росії на Сході України. Слід сказати і те, що було багато також і індивідуальних зустрічей, які потенційно можуть у найближчій перспективі принести Україні, як кажуть, значні benefits. І наостанок, результатом нашої праці в Амстердамі було прийняття резолюції, яку підготувала «Громадянська позиція» щодо зміни виборчого законодавства в Україні, яка передбачає пропорційну виборчу систему з відкритими списками і без «гречкосійної» мажоритарки. Це те, що обіцяв Президент і те, що прописано в Коаліційній угоді 2014 року. Тепер вся ліберально-демократична спільнота Європи буде демократично вказувати нашій владі на цю їх обіцянку, яку влада повинна виконати. Я думаю, ви розумієте, що це значить з точки зору міжнародних відносин. Ми спробували і зробили ще один невеличкий крок в утвердженні демократичних засад в Україні. Безумовно, попереду ще колосальний обсяг роботи».


На фото - зустріч делегатів з України з Президентом АЛДЄ, депутатом Європейського парламенту Гансом ван Бааленом